107,6 FM

Londyn: Atak obok Parlamentu

Samochód wjeżdżał w przechodniów, padły strzały - policja zakłada wstępnie, że to był zamach.

Informacje jakie płyną z Londynu są jak na razie chaotyczne. Najpierw Reuters podał, że na Moście Westminsterskim obok Parlamentu doszło do strzelaniny, w której rannych zostało kilkanaście osób - powołując się na relacje swojego fotoreportera. Z kolei Przewodniczący Izby Gmin przekazał, że przed budynkiem Parlamentu doszło do ataku nożownika, w którym ranny został policjant.

Z kolei inna wersje tego, co wydarzyło się na moście podał "Telegraph" powołując się na relacje świadków: Na Moście Westminsterskim sąsiadującym z gmachem parlamentu w centrum Londynu jadący samochód uderzał w przechodniów, następnie jego kierowca wysiadł i pobiegł w stronę policjantów pilnujących budynku.

Brytyjskie media są zgodne co do tego, że napastnik został postrzelony.

Policja zamknęła most oraz pobliską stację metra - Westminster. Zamknięto budynek Parlamentu - zawieszono sesje Izby Gmin. Służby rozpracowujące atak badają zdarzenie pod kątem ataku terrorystycznego.

Premier Theresa May opóźniła planowane na 16:30 czasu polskiego spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Nie się wyklucza odwołania spotkania.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama