Po zamachu najtrudniej jest niewierzącym

dodane 11.04.2017 18:44

RADIO WATYKAŃSKIE |

Nie tylko Egipt staje w tych dniach wobec grozy terroryzmu. Również w Szwecji nie ustaje szok i konsternacja po zamachu, do którego doszło 7 kwietnia w Sztokholmie.

Po zamachu najtrudniej jest niewierzącym   EPA/NOELLA JOHANSSON SWEDEN OUT /PAP

Wskazuje na to katolicki biskup tego miasta. Przyznaje on, że dla jego rodaków był to ogromny wstrząs. „Szwedzi czuli się dość bezpieczni w swym kraju, chcieli wierzyć, że ich ten problem nie dotyczy” – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Andres Arborelius. Jego zdaniem sytuacja Szwedów jest tym trudniejsza, że są oni w ogromnej większości zsekularyzowani i nie mają już żywej więzi z Bogiem. „Wraz z poczuciem bezpieczeństwa tracą też jeden z podstawowych fundamentów swego życia” – mówi bp Arborelius.

„Tu w Szwecji wielu ludzi myślało, że nas te problemy nie dotyczą. Teraz wiemy, że wszyscy są zagrożeni. My jako chrześcijanie w pierwszym odruchu zwracamy się do Pana, bardziej się Mu zawierzamy, aby nam pomógł w tym czasie terroryzmu. Zarazem jesteśmy świadomi, że trzeba zrobić wszystko, aby pokonać terroryzm. Nie wiemy jak, ale wszelkimi środkami trzeba się temu przeciwstawiać. My jako chrześcijanie pokładamy nadzieję w Panu i takie wydarzenia mogą nas nawet umocnić w wierze i pomóc nam głębiej przeżyć rozpoczynający się Wielki Tydzień. Ale dla ludzi, którzy nie mają wiary, jest to czas refleksji na serio. Padają poważne pytania: Dlaczego żyję, jak można budować świat bez przemocy i bez takich konfliktów? My jako chrześcijanie jesteśmy pod tym względem w lepszej sytuacji, bo wiemy, że Pan nas wspomaga. Ale przy tej okazji chcemy też wszystkim powiedzieć, że tylko w Panu Bogu znajdą wsparcie i pokój, którego pragną”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ATAK TERRORYSTYCZNY, SZWECJA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gośćgość 12.04.2017 11:03
Niezalogowany użytkownik Jako ateista sądzę, że jednak trudniej jest zrozumieć ten świat ludziom wierzącym. Dlaczego dobry, kochający, wszechmocny Bóg dopuszcza do takich zbrodni? Dlaczego giną w okrutny sposób niewinne dzieci? Ja mogę tylko żałować, że taki Bóg nie istnieje i działać tak, jakby Go nie było. Nie liczyć na cudowną opiekę i miłosierdzie tylko przyjąć, że ludzka natura jest pełna przemocy i chęci panowania nad drugim człowiekiem. W konsekwencji samemu robić co możliwe, by wyeliminować terrorystów.
Plusów: 0 Gość 12.04.2017 00:31
Niezalogowany użytkownik No i PAN pomogl.

wszystkie komentarze >