Gowin: Zaproponujemy ustawę o tzw. małej działalności gospodarczej

dodane 01.07.2017 15:10

PAP |

Chcemy wyciągnąć rękę do mikroprzedsiębiorców, zaproponujemy im ustawę o tzw. małej działalności gospodarczej, czyli o stopniowym obniżaniu ZUS - zapowiedział w sobotę wicepremier, szef Polski Razem Jarosław Gowin na Konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Gowin: Zaproponujemy ustawę o tzw. małej działalności gospodarczej   Jakub Szymczuk /Foto Gość Jarosław Gowin

"Przed tą konwencją razem z prezesem Kaczyńskim poczyniliśmy pewne ustalenia i o tych ustaleniach chciałem powiedzieć. Bo jest tak: podnieśliśmy płacę minimalną, podnieśliśmy zasiłki. To był czas tej solidarności z tymi, którzy tego potrzebują. Teraz pora na solidarność z przedsiębiorcami. Mam na myśli zwłaszcza jedną grupę - tzw. mikroprzdsiębiorców" - powiedział Gowin.

Według niego są to często ludzie, którzy są w najtrudniejszym położeniu finansowym. "Oni często mają położenie - oni i ich rodziny - jeszcze trudniejsze niż ci, którzy pracują w sferze budżetowej; to są malutkie firmy; 200 tys. rodzin, bardzo ciężko walczących o ekonomiczne przetrwanie" - podkreślił.

"Przyczyną ich kłopotów nie jest ich nieudolność, ale niesprawiedliwie wysokie obciążenia podatkowe. I właśnie do tej grupy chcemy wyciągnąć rękę i zaproponować ustawę o tzw. małej działalności gospodarczej, czyli ustawę o stopniowym obniżaniu ZUS" - oświadczył Gowin.

Mówił, że obecnie "jest tak, że fryzjerka z Przysuchy płaci dokładnie taki sam ZUS ze swoich ciężko zarobionych 3 tys. jak fryzjerka w Warszawie od 15 tys". "Czy tak powinno być?" - pytał.

Podkreślił, że niektórzy mikroprzedsiębiorcy ukrywają się i prowadzą swoją działalność po kryjomu, bo nie są w stanie ze swoich pieniędzy utrzymać siebie i swoich najbliższych. Zaznaczył, że tę sytuację trzeba zmienić.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Stefan1 02.07.2017 11:50
Niezalogowany użytkownik A przypięta do broszki Szydło oszukała nas w obiecując w ciągu 100 dni zwiększyć odpis od podatku. Za to dostała rozgrzeszenie w Toruniu ?A może hierarchowie za oszustwa PIS mają dla tej partii pro nazistowskiej nagrody ? Wieczne zbawienie ?
Plusów: 1 Gość 01.07.2017 21:27
Niezalogowany użytkownik Pora obniżyć znacząco podatki. Wiele podatków, opłat, składek zlikwidować. Dać ludziom wolność gospodarczą. Tyle w temacie.

wszystkie komentarze >