107,6 FM

Macierewicz: Będziemy wspólnie bronili cywilizacji chrześcijańskiej

Słowa prezydenta Trumpa - "My chcemy Boga" - oddają istotę cywilizacji chrześcijańskiej, zachodniej, której będziemy wspólnie bronili; za nią stacjonują tu żołnierze USA i NATO - powiedział w czwartek po zakończeniu wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa szef MON Antoni Macierewicz.

Minister Obrony Narodowej zaznaczył, że wizyta Trumpa to "wielki dzień dla narodu polskiego, który tak wiele poświęcił po to, żeby powstać na nowo, jako serce i dusza Europy".

Szef MON odniósł się do słów wypowiedzianych w czwartek przez prezydenta Donalda Trumpa na pl. Krasińskich "o cywilizacji zachodniej; tych słów, których tak dawno, przez dziesiątki lat nie słyszeliśmy, ale które przecież powtarzaliśmy i w domowych modlitwach, i w kościele: +My chcemy Boga+".

Dodał, że "to sformułowanie, które padło z ust prezydenta Trumpa, oddaje rzeczywiście samą istotę cywilizacji chrześcijańskiej, cywilizacji zachodniej". "Tej cywilizacji będziemy wspólnie bronili, za tę cywilizację stacjonują tutaj żołnierze amerykańscy i żołnierze Paktu Północnoatlantyckiego" - powiedział szef MON.

"Ta cywilizacja dała całemu światu najwspanialsze działa rąk ludzkich i ona dzisiaj została raz jeszcze pokazana jako wartość, którą wspólnie będziemy bronili" - dodał Macierewicz.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama