Putin: Ewentualna obecność sił pokojowych ONZ w Donbasie uzasadniona

dodane 05.09.2017 14:34

PAP |

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że ewentualna obecność sił pokojowych ONZ w Donbasie byłaby w pełni zasadna i byłaby korzystna dla rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Putin: Ewentualna obecność sił pokojowych ONZ w Donbasie uzasadniona   PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK/ KREMLIN POOL Prezydent Rosji Władimir Putin

Putin polecił, by rosyjskie MSZ wniosło w tej sprawie odpowiedni projekt rezolucji do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

"Obecność sił pokojowych, a nawet można powiedzieć, że nie sił pokojowych, a osób, które zapewniają bezpieczeństwo misji OBWE, uważam za całkowicie zasadną i nie widzę w tym nic złego. Na odwrót, uważam, że sprzyjałoby to rozwiązaniu problemu na południowo-wschodniej Ukrainie" - oświadczył rosyjski prezydent podczas pobytu w Chinach.

"Po drugie, te siły powinny znajdować się na linii rozgraniczenia, nigdzie więcej. Po trzecie, rozwiązanie tej kwestii powinno nastąpić nie inaczej, niż po rozdzieleniu stron i wycofaniu ciężkiego uzbrojenia i nie może być to rozwiązane bez bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami republik DRL i ŁRL" - powiedział Putin mając na myśli separatystyczne republiki - doniecką i ługańską.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHINY, DYPLOMACJA, ONZ, ORGANIZACJE, PAP, ROSJA, SIŁY POKOJOWE, UKRAINA, WOJNA

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 06.09.2017 07:38
Niezalogowany użytkownik Rosja upadla w 1917 na skutek bolszewickiego przewrotu stanu i odzyskała pełną niepodległość w 1991 roku. Na szczęście bolszewicy wyemigrowali albo wymarli. Na Ukrainie tez ostatnio odbył się przewrót skutkiem którego musiał uciekać z kraju prezydent wybrany w wolnych wyborach. To czy był popularny czy nie nie ma znaczenia.
Plusów: 1 Gość 05.09.2017 20:39
Niezalogowany użytkownik Nieznaczna różnica
Plusów: 1 Gość 05.09.2017 20:27
Niezalogowany użytkownik Największym błędem popełnianym dziś w polityce przez komentatorów,dziennikarzy i polityków jest utożsamianie obecnej Rosji z ZSRR.
Plusów: 3 Gość 05.09.2017 17:19
Niezalogowany użytkownik Rosja nadal i ciągle jest imperium zła, jak mądrze zauważył niegdyś Ronald Raegan.

wszystkie komentarze >