Jaki o zarzutach prezydent Warszawy: To już jest taki odlot

dodane 17.10.2017 11:41

PAP |

To już jest taki odlot prezydent Warszawy, że nie wiemy, jak z tym polemizować - w ten sposób do wtorkowych wypowiedzi Hanny Gronkiewicz-Waltz odniósł się na konferencji prasowej w Sejmie szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

Jaki o zarzutach prezydent Warszawy: To już jest taki odlot   PAP/Tomasz Gzell Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki podczas konferencji prasowej w Sejmie

Na wtorkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy powiedziała m.in., że szef komisji weryfikacyjnej "nie chce" obecności pełnomocników m.st. Warszawy podczas rozprawy dot. tego adresu. Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła też, że ma nadzieję, iż na rozprawę dot. Nabielaka 9 będzie wezwany Mirosław Kochalski, obecnie wiceprezes Orlenu, bo - jak dodała - to on podpisywał decyzję ws. Nabielaka.

Jaki na konferencji prasowej w Sejmie oświadczył, że Kochalski został wezwany przed komisję ws. Nabielaka. "Pada zarzut, że nie wzywamy świadków dla nas niewygodnych, padł przykład osoby, która pełniła obowiązki sekretarza za czasów rządów PiS pana Kochalskiego" - mówił szef komisji. Tymczasem - jak podkreślił - wezwanie dla Kochalskiego zostało dawno już wysłane.

"Pan Kochalski będzie zeznawał jako pierwszy przy sprawie Nabielaka, już wkrótce, jak ta sprawa stanie przed komisją weryfikacyjną. To jest pierwszy świadek" - oświadczył Jaki.

"Dla nikogo nie ma żadnej taryfy ulgowej" - podkreślił. Jaki powiedział też, że prezydent Warszawy mówi nieprawdę, twierdząc, że miasto nie jest wzywane na rozprawę ws. Nabielaka. "Miasto jest wzywane i oczywiście też będzie mogło zadawać pytania panu Kochalskiemu (...). To już jest taki odlot pani prezydent, że my nie wiemy, jak mamy z tym polemizować, wszystko jest w dokumentach" - oświadczył Jaki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRÓTKA, AFERA REPRYWATYZACYJNA, JAKI, PAP, SAMORZĄD, STOLICA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 a 17.10.2017 14:09
Niezalogowany użytkownik to wszystko jest stajnia Augiasza.Moj szawgier odzyskal kamienice w Krakowie.Co z tego skoro byly to ruiny nienadajace sie juz do remontu a konserwator uparl sie,ze te rudery to zabytki i niezgodzil sie na usuniecie a jedynie remont.Niedlugo pojawila sie firma z checia kupna i oczywiscie kupila i rudery dalo sie wyburzyc budujac luksusowy pawilon.Co tu komentowac skoro takie przewalanki byly wszedzie?A moj szwagier robi sie zly gdy sobie to przypomni.Takie przekrety sa od poczatku upadku komuny a oszukiwali i kradli cie co dzis najglosniej krzycza.Gdzie majatek RSW? Ano nie ma....
Plusów: 2 Gość 17.10.2017 12:36
Niezalogowany użytkownik Teraz Jaki chce, by Gronkiewicz-Waltz pojawiła się 4 grudnia, ale jako świadek - w sprawie kamienicy przy Noakowskiego 16. To jednak wciąż nie przekonuje prezydent Warszawy, która wytknęła komisji niekonsekwencję,

wszystkie komentarze >