Waszczykowski po rozmowie z Morawieckim wraca wcześniej do Polski z Brukseli

dodane 11.12.2017 12:40

PAP |

Szef MSZ Witold Waszczykowski wraca wcześniej, niż planowano, z Brukseli do Warszawy. Jak poinformował dziennikarzy, rozmawiał z Mateuszem Morawieckim i ma brać udział w uroczystości o godz. 17 w Pałacu Prezydenckim, podczas której zostanie powołany nowy rząd.

Waszczykowski po rozmowie z Morawieckim wraca wcześniej do Polski z Brukseli   Jakub Szymczuk /Foto Gość Witold Waszczykowski

"Wracam w tej chwili do Polski. Mam brać udział w ceremonii o godz. 17. (...) Dziś (Mateusz Morawiecki) do mnie dzwonił, prosił, żebym wrócił" - powiedział Waszczykowski w poniedziałek dziennikarzom w Brukseli.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS w poniedziałek nastąpi większa niż początkowo zapowiadana przez Morawieckiego rekonstrukcja rządu - przewidywana jest wymiana kilku ministrów.

"Rekonstrukcja już się zaczęła, tworzy się, rozumiem, że będzie w ciągu dnia, dni, tygodni. Mamy jasno wytyczony kierunek, w którym będzie zmierzała" - powiedział Waszczykowski. Pytany, czy zostaje na stanowisku szefa MSZ, czy nie jest to jeszcze jasne, odparł: "Zobaczymy".

Zgodnie z konstytucją prezydent powołuje premiera wraz z pozostałymi członkami rządu w ciągu 14 dni od przyjęcia dymisji poprzedniego gabinetu i odbiera przysięgę od członków nowo powołanego rządu. Po powołaniu nowy premier ma dwa tygodnie na przedstawienie Sejmowi programu działania Rady Ministrów (exposé) z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.

Głosowanie nad wotum zaufania wobec rządu Morawieckiego ma się odbyć we wtorek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MSZ, PAP, RZĄD, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Stefan1 11.12.2017 18:48
Niezalogowany użytkownik Kolejny raz obywatel zlekceważony przez PIS. Nie ma Suwerena, jest oszukany.
Plusów: 0 Stefan1 11.12.2017 12:54
Niezalogowany użytkownik Czyżby pierwszy krok ?
Plusów: 4 Gość 11.12.2017 12:54
Niezalogowany użytkownik Dobrze, że w San Escobar nie przebywał, bo na 17 w życiu by nie zdążył ;)

wszystkie komentarze >