Ewangelia jak lekarstwo

dodane 12.01.2018 09:30

ks. Jacek M. Pędziwiatr

zobacz galerię 

Do dzielenia się nadzieją zbawienia wezwał diecezjan bp Roman Pindel.

Ewangelia jak lekarstwo   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Bp Roman Pindel podczas obchodów Dies Episcopi.

Apel o zaangażowanie w dzieło niesienia Ewangelii był podsumowaniem obchodów czwartej rocznicy konsekracji biskupa bielsko-żywieckiego, w ramach Dies Episcopi.
Uroczystość odbyła się w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem wiernych, ponad 70 kapłanów oraz biskupów: Piotra Gregera i Tadeusza Rakoczego.

Księża i wierni modlili się razem ze swoim biskupem.   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Księża i wierni modlili się razem ze swoim biskupem. W okolicznościowej homilii bp Roman Pindel ukazał Ewangelię jako lekarstwo dla współczesnego świata.
- Dlatego Ewangelia powinna być na wyciągnięcie ręki, za darmo - przypomniał ordynariusz bielsko-żywiecki i przypomniał: - Jesteśmy powołani, by dzielić się Ewangelią, by dawać nadzieję na zbawienie.
Na zakończenie Mszy św., w imieniu zebranych biskupów, kapłanów i wiernych, powinszowania bp. Romanowi Pindlowi złożył wikariusz generalny ks. Marek Studenski. Życzył mu, by w chwilach trudnych i przeciwnych, kierując wspólnotą Kościoła diecezjalnego, wpatrywał się w gwiazdę, która podobnie jak niegdyś Mędrców ze Wschodu i dziś prowadzi nas do Chrystusa.

Uroczystość odbyła się w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Uroczystość odbyła się w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bp Roman Pindel otrzymał nominację biskupią 13 listopada 2013 r., jako następca pierwszego biskupa bielsko-żywieckiego Tadeusza Rakoczego. 6 stycznia 2014 r. w bielskiej katedrze miała miejsce jego konsekracja. Przewodniczył jej ówczesny metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Wcześniej ks. Roman Pindel był profesorem i wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz rektorem krakowskiego wyższego seminarium duchownego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BP ROMAN PINDEL, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, DIES EPISCOPI, KONSEKRACJA BISKUPIA, ROCZNICA

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.