MSZ: Polska domaga się od Izraela wyjaśnienia incydentu

dodane 18.02.2018 17:56

PAP |

Na wejściu do polskiej ambasady w Izraelu ktoś namalował sprayem swastyki i wypisał wulgarne, antypolskie hasła - potwierdził PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Artur Lompart. Polska zwróciła się do władz Izraela, by wyjaśniły incydent oraz podjęły działania w celu zapewnienia ochrony polskiej placówki dyplomatycznej.

MSZ: Polska domaga się od Izraela wyjaśnienia incydentu   jakub Szymczuk /foto gość

Izraelska policja wszczęła w tej sprawie śledztwo - potwierdził Artur Lompart. Dyrektor podał też, że "zdaniem MSZ należy zdecydowanie obniżyć temperaturę dyskusji, jaka toczy się w obu państwach, gdyż obecny jej poziom nie sprzyja dialogowi".

Portal Times of Israel poinformował o akcie wandalizmu wobec polskiej ambasady w Tel Awiwie i dodał, że doszło do niego w czasie, kiedy w Izraelu "narasta gniew" na "polską ustawę o Holokauście".

Inne izraelskie portale informują o tym zamieszczając zdjęcia, i zwracają uwagę, że dzień wcześniej, w sobotę, polski premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że sprawcami (ang. perpetrators) Holokaustu byli także Żydzi. Na tę wypowiedź Morawieckiego bardzo krytycznie zareagowało wielu izraelskich polityków.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, IZRAEL, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Bartek 19.02.2018 19:31
Niezalogowany użytkownik Nie pisz bzdur. Podróżuję dużo po Polsce komunikacją publiczną. Widziałem wielu obcokrajowców - zachowywali się swobodnie. Nikt ich nie zaczepiał czy nawet był w stosunku do nich nieuprzejmy.
Wiem, że jest margines, który może być agresywny w stosunku do obcokrajowców, ale w Polsce takich ludzi jest nie więcej niż u naszych sąsiadów, a może nawet mniej.
Plusów: 0 Gosc5 19.02.2018 14:17
Niezalogowany użytkownik No to teraz wiesz jak czują się obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski.
Plusów: 2 @GOŚĆ 19.02.2018 13:16
Niezalogowany użytkownik Niektórzy chętnie odwiedziliby Ziemię Świętą, Grób Pański, wszystkie miejsca związane z kluczowymi dla nas wydarzeniami, a teraz to niebezpieczne bardziej niż dawniej.
Plusów: 10 Wierna 18.02.2018 23:23
Niezalogowany użytkownik Polska nie wygra bronią tylko Różancem! Przepowiednia Św.. Obowiązkowo każdy dzień modlitwa za Polskę i Kościół w Polsce i zwycięstwo pewne z Maryją! Szatan będzie kusil nie módl się! Nie ulegać pokusom! Dużo modlitwy!

wszystkie komentarze >