PiS z ponad 50-procentowym poparciem

dodane 24.02.2018 12:00

PAP |

Ponad połowa respondentów deklaruje chęć oddania swego głosu w wyborach do Sejmu na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator badającego preferencje partyjne Polaków. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z 22,9 procentowym poparciem.

PiS z ponad 50-procentowym poparciem   JACEK ZAWADZKI /Foto Gość

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się pod koniec lutego, największe poparcie zyskałaby partia Prawo i Sprawiedliwość, która mogłoby liczyć na 50,2 procentowe poparcie - wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Platforma Obywatelska, która - odnotowując wzrost poparcia - obecnie mogłaby liczyć na 22,9 proc. głosów. Do Sejmu wszedłby także ruch Kukiz'15, na który chce zagłosować 7,3 proc. respondentów.

Poza tymi partiami w ławach Sejmu znaleźliby się także przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej (5,9 proc. poparcia) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5,2 proc. poparcia).

Poniżej progu wyborczego znalazłaby się Nowoczesna - chęć oddania na nią głosu deklaruje 4,1 proc. badanych, Partia Razem - która mogłaby liczyć na 3,0 proc. poparcie, a także partia Wolność, na którą chce zagłosować 0,8 proc. respondentów. Badanie przeprowadzono w dniach 21-22 lutego 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, na jaką partię będą głosować. Sondaż wykonała pracownia Estymator.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA, SONDAŻ

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Tymoteusz 25.02.2018 16:32
Niezalogowany użytkownik "Nie istnieją "normalne" państwa bez opozycji".A dlaczego nie istnieją. Jesteś w stanie to jakoś logicznie wytłumaczyć, czy tylko operujesz starymi utartymi sloganami?. Mrzonki to są właśnie slogany typu "dobre stosunki międzynarodowe", "konieczność istnienia opozycji", "demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości" itd. Monarchie swego czasu, przez kilkaset lat nie znały pojęcia "opozycji" i funkcjonowały lepiej lub gorzej. Polska funkcjonuje najlepiej od 1989 roku kiedy opozycja jest totalna, ale dzięki Bogu mogą tylko narzekać że nic nie mogą, bo gdyby mogli, to by przeszkadzali i hamowali nasz rozwój.
Plusów: 1 gosc2 25.02.2018 15:03
Niezalogowany użytkownik Zyc nie umierac , jeszcze troche a zrownamy sie z Korea Polnocna , wtedy bedzie dobrze .
Plusów: 2 Gość 25.02.2018 13:04
Niezalogowany użytkownik 50 proc społeczeństwa godzi się na niewolnictwo wprowadzone przez PIS. Ciekawy przypadek podobny do rosyjskiego.
Plusów: 2 Gość 25.02.2018 13:01
Niezalogowany użytkownik Nie istnieją "normalne" państwa bez opozycji, swoje mrzonki opowiadaj dzieciem na dobranoc.

wszystkie komentarze >