107,6 FM

Korty jak na Australian Open

Na sportowej mapie Bytomia pojawił się nowy obiekt. Przy ul. Tarnogórskiej została uroczyście otworzona nowa hala tenisowa.

- Bardzo liczę na to, że będzie to obiekt służący nie tylko zawodowym sportowcom, ale również naszej utalentowanej młodzieży, jak i amatorom - mówił podczas konferencji prasowej poprzedzającej otwarcie hali prezydent Bytomia Damian Bartyla. - Myślę, że Bytomianie będą tu chętnie zaglądać - dodał.

Wartość projektu to 3 698 040 złotych. Równe kwoty 1 499 600 złotych pochodziły ze środków Urzędu Miasta oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a blisko 700 tys. złotych to środki własne klubu Górnik Bytom.

Budowa obiektu rozpoczęła się 20 sierpnia 2017 roku. Umowa na wykonanie projektu została podpisana w czerwcu zeszłego roku.

Dziękując wszystkim partnerom, którzy wsparli to przedsięwzięcie, dyrektor klubu Dariusz Łukaszewski podkreślił, że na inwestycji nie ucierpiały żadne wyniki sportowe, została ona zakończona bardzo szybko, a 2017 rok był najlepszym w historii klubu pod względem sukcesów.

- Bytom w tej chwili to najlepszy klub w Polsce. Klub jak i obiekt powinien być wizytówką polskiego tenisa - mówił Mirosław Skrzypczyński, Prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Korty jak na Australian Open   Uroczyste przecięcie wstęgi Magdalena Kielnar Na otwarciu obecny był również wiceminister sportu Jan Widera, z pochodzenia bytomianin. - Aktywne, zdrowe, sportowe społeczeństwo to misja Ministerstwa Sportu - podkreślił. Zaznaczył, że wszystkie inwestycje jakie są prze ministerstwo dofinansowanie mają służyć realizacji tej misji. Nie byłyby one jednak możliwe bez wsparcia samorządu terytorialnego, za które dziękował włodarzom Bytomia.

Hala wykonana jest z uwzględnieniem najwyższych standardów. Nawierzchnia, na której będą odbywać się treningi, jest w pełni profesjonalna. Warto dodać, że ten sam typ podłoża stosowany jest na kortach, gdzie rozrywany jest turniej Australian Open.

W planach dalszych inwestycji jest budowa otwartych kortów w miejscu, gdzie obecnie znajduje się tzw. stary balon (czyli forma dotychczasowego zadaszenia kilku z kortów) oraz remont kortu centralnego. Docelowo miałoby powstać dziesięć kortów otwartych i sześć zamkniętych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama