Irlandia: Katolickie szpitale będą zmuszane do wykonywania aborcji

dodane 14.06.2018 08:43

Jarosław Dudała /lifesitenews.com

Premier Irlandii Leo Varadkar zapowiedział, że szpitale korzystające ze środków publicznych będą zobowiązane do wykonywania aborcji.

Irlandia: Katolickie szpitale będą zmuszane do wykonywania aborcji   EU2017EE / CC 2.0 Leo Varadkar

Podczas niedawnego referendum Irlandczycy opowiedzieli się za zniesieniem równej ochrony życia matki i jej nienarodzonego dziecka. Decyzja ta umożliwiła prace nad nową ustawą, która ma dopuszczać aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży, a w niektórych przypadkach - nawet do 24. tygodnia. Premier Varadkar zapowiedział, że lekarze i inni pracownicy służby zdrowia będą mieli prawo odmowy udziału w aborcji. Nie będą miały takiego prawa całe szpitale, niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem. Dotyczy to więc także placówek katolickich.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 gg 15.06.2018 09:10
Niezalogowany użytkownik Nie, nie może. Dlatego powinien zrezygnować z państwowej dotacji. Albo zasady, albo kasa.
Plusów: 3 Panna Joanna 14.06.2018 23:51
Niezalogowany użytkownik A gdyby tak Pana wypowiedź dotyczyła, powiedzmy, wbicia noża w plecy sąsiada, jakby to było? "Prawdziwi katolicy tak jak muzułmanie i wierzący innych konfesji chrześcijańskich odrzucają wbijanie noży w plecy sąsiadów. Czyli w kraju, w którym jest ustawowo zezwolenie na wbijanie innym w plecy noży, nikt nikogo z tych wierzących do tego nie zmusza. Wydaje mi się że tylko kościół katolicki nie ma zaufania do swoich wiernych i próbuje (bardzo nieskutecznie) wymusić na rządzących ustawy o zakazie wbijania noży. W Niemczech gdzie są liberalne przepisy nożownicze, przedstawiciele islamu nie protestują, bo wiedzą, jak wielka jest wiara i bogobojność ich wierzących tam też jest całkiem normalna wstrzemięźliwość kupowania noży przed przeprowadzką. Dlaczego nie katechizować katolików i wtedy nie będzie nikt wymagał tej ustawy." Otóż nie chcę aborcji, bo sama nie chciałabym być abortowana czy zabita w inny sposób. Nie życzę tego też innym. Zabicie człowieka to po prostu zło, na które nie da się nie reagować. Zwłaszcza, jeśli jest się bogobojnym.
Drobna, ale bardzo ważna poprawka @Tomaszu - ci Irlandczycy, co tego chcieli, to nie katolicy, tylko co najwyżej... "katolicy".
Plusów: 8 Ula 14.06.2018 19:36
Niezalogowany użytkownik Czy szpital, który wykonuje aborcje, może się nazywać "katolicki"?

wszystkie komentarze >