FIFA nałożyła karę finansową na polską federację

dodane 24.06.2018 12:10

PAP |

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) poinformowała o ukaraniu PZPN grzywną w wysokości 10 tysięcy franków szwajcarskich za wywieszenie przez polskich kibiców niezgodnego z przepisami transparentu podczas wtorkowego meczu mundialu z Senegalem (1:2) w Moskwie.

Dodatkowo polska federacja została ukarana ostrzeżeniem. Jak poinformowano w komunikacie FIFA, to kara za pokazanie przez kibiców "politycznego i obraźliwego transparentu" na meczu z Senegalem. Nie podano więcej szczegółów.

FIFA podjęła także kilka innych decyzji. Wszczęto postępowania przeciwko federacjom Argentyny i Chorwacji za kilka incydentów związanych z awanturami z udziałem kibiców tych drużyn podczas meczu 21 czerwca w Niżnym Nowogrodzie (Chorwacja wygrała 3:0).

Wszczęto również postępowanie przeciwko dwóm piłkarzom reprezentacji Szwajcarii (chodzi o Granita Xhakę i Xherdana Shaqiriego) za sposób, w jaki celebrowali zdobycie bramek w piątkowym meczu z Serbią w Kaliningradzie (2:1).

Obaj zawodnicy po strzelonych przez siebie golach złożyli dłonie w sposób naśladujący dwugłowego orła, symbol Albanii. Xhaka urodził się w Szwajcarii w rodzinie kosowskiego pochodzenia, a Shaqiri pochodzi z Kosowa, byłej prowincji jugosłowiańskiej zamieszkanej przez większość albańską. W lutym 2008 roku Kosowo ogłosiło niepodległość i odłączenie się od Serbii.

Jednocześnie wszczęto postępowanie wobec serbskiej federacji za zakłócenie spokoju oraz pokazywanie politycznych i obraźliwych komunikatów przez jej kibiców, a wstępne postępowanie - wobec selekcjonera Serbii Mladena Krstajica za rzekome wypowiedzi po tym meczu.

FIFA zabrania wszelkich manifestacji politycznych na stadionach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FUTBOL, MŚ 2018, PAP, PIŁKA NOŻNA

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 26.06.2018 19:13
Niezalogowany użytkownik Należało zbojkotować Mundial w agresywnej, wszczynającej i prowadzącej wojny Rosji
Plusów: 1 Slezan 26.06.2018 10:25
Niezalogowany użytkownik A hajlowanie to "rzymski salut" lub "zamawianie 5 piw". Dlaczego moderator nie usuwa tej faszystowskiej propagandy?
Plusów: 0 E. 24.06.2018 22:13
Niezalogowany użytkownik Sprawdziłem, rzeczywiście absurd z tą karą...
Plusów: 2 E. 24.06.2018 18:56
Niezalogowany użytkownik Ale to naprawdę był herb Zatora, czy tylko kpiarsko udajemy, że tak, podobnie jak neonaziści udają przed sądami, że kultywują tradycję antycznych pozdrowień wojennych? Ważny jest kontekst!

wszystkie komentarze >