107,6 FM

Będą leczyć zęby w dentobusie

Dentobus odwiedzi najmłodszych mieszkańców Województwa Śląskiego. Kolorowy gabinet dentystyczny na kółkach będzie kursował po szkołach i przedszkolach.

Będą leczyć zęby w dentobusie   Dentobus Agata Nurek /Radio eM Badania wskazują, że prawie 50% dzieci w wieku kilku lat ma problemy z próchnicą. Choć dla wielu wizyta u dentysty jest stresująca, szczególnie trudno namówić na nią najmłodszych. Pomóc ma dentobus, czyli gabinet stomatologiczny na kółkach, który ma odwiedzać przede wszystkim małe miejscowości. Chodzi o to by dotrzeć tam gdzie dostęp do leczenia jest utrudniony. Mówi Urszula Szulińska, dyrektor Centrum Stomatologii Perfect w Dąbrowie Górniczej:

- Lekarze sprawdzą zdrowie zębów u dzieci i powiedzą im o tym jak dbać o higienę jamy ustnej - mówi Joanna Żelazna, higienistka stomatologiczna:

Teraz lekarze z Centrum Stomatologii Perfect w Dąbrowie Górniczej czekają  na zaproszenia od dyrektorów szkół i przedszkoli. Warto dodać, że pieniądze na działanie dentobusu pochodzą z Narodowego Funduszu Zdrowia. Choć do konkursu zgłosił się tylko jeden gabinet, śląski NFZ nie unieważnił postępowania i przyznał mu kontrakt.

Będą leczyć zęby w dentobusie   Fotel stomatologiczny w dentobusie Agata Nurek /Radio eM

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama