PO wycofuje kandydaturę Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia

dodane 23.07.2018 09:41

PAP |

PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna. - Swoją decyzję w sprawie wyborów samorządowych podejmę niezależnie i ogłoszę ją po 8 sierpnia - poinformował Ujazdowski.

PO wycofuje kandydaturę Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia   Jakub Szymczuk /Foto Gość Kazimierz Michał Ujazdowski.

Schetyna poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej, że razem z szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer przedstawią regionalnym władzom PO i Nowoczesnej propozycję Koalicji Obywatelskiej we wszystkich powiatach Dolnego Śląska, a także w ośmiu miastach prezydenckich.

Lider PO mówił, że Koalicja Obywatelska wystawi wspólnych kandydatów na prezydentów ośmiu miast w województwie dolnośląskim. Prezydentów trzech miast ma wskazać Nowoczesna, będą to: Świdnica, Lubin, Wrocław. Kandydatów na prezydentów Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Bolesławca, Legnicy i Głogowa ma wskazać Platforma.

"Koalicja Obywatelska jest dla nas projektem strategicznym, najważniejszym dla skutecznego zjednoczenia opozycji" - podkreślił Schetyna.

"Dzisiaj, żeby ta koalicja mogła zmaterializować się we Wrocławiu, musimy, jako dwie współpracujące ze sobą partie zrobić bardzo wyraźny i konkretny krok w tył. W przypadku PO to jest konieczność wycofania poparcia dla Kazimierza Ujazdowskiego, naszego kandydata (na prezydenta Wrocławia) zgłoszonego przez struktury regionalne. Dla Nowoczesnej - opuszczenie dotychczasowej koalicji, w której funkcjonuje w wyborach w mieście Wrocławiu" - oświadczył polityk Platformy.

Jak dodał, decyzja ta była bardzo trudna zarówno dla PO, jak i Nowoczesnej, a została podjęta ze względu "na dobro wyższe", jakim jest możliwość powołania Koalicji Obywatelskiej w całym regionie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWOCZESNA, PAP, PARTIE, PO, SAMORZĄD, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Margo 23.07.2018 17:38
Niezalogowany użytkownik Mam nadzieję, że PiS nie będzie przyjmował degeneratów politycznych, którzy szukają swego miejsca i kasy wraz ze zbliżającym się końcem kadencji. Pan Ujazdowski jest jak zgrana karta!
Plusów: 12 poliloli 23.07.2018 11:02
Ładnie Ujazdowskiego wyrolowali, gość się pięknie podłożył, jak to on zaczął z siebie robić wielce niezależnego, mądrego, apolitycznego kandydata. A jak zabraknie poparcia partii to się nagle okaże, że się Panu Ujazdowskiemu kandydowania odechciało. Jednym słowem cała ta akcja zrobiła z niego jeszcze większego pajaca.

wszystkie komentarze >