107,6 FM

Metropolita San Francisco: Czas na oczyszczenie po rewolucji seksualnej

Katolicy w Stanach Zjednoczonych przeżywają trudne chwile. Jest to czas wielkiego upokorzenia, ale i przemiany – uważa abp Salvatore Cordileone metropolita San Francisco. Jego zdaniem w życiu katolików przyszedł czas na oczyszczenie.

Przypomina on, że rewolucja seksualna zmieniła obyczaje, sposób życia. Wszystko to wpłynęło również na katolików, na ich wybory i zachowanie. Teraz przyszedł czas, by na nowo odkryć poczucie sacrum i piękno życia według przykazań – powiedział amerykański arcybiskup w wywiadzie dla włoskiego dziennika La Verita.

Jego zdaniem Kościół przeżywa dziś to, co zdarzało się również w historii Izraela, kiedy Naród Wybrany przyjmował pogańskie wierzenia i obyczaje. Bóg opuszczał wtedy swój lud, by na nowo go do siebie przywołać. „Bóg nas nie opuścił, lecz oczyszcza Kościół, by go odzyskać, by przywołać nas do siebie” – podkreślił metropolita San Francisco.

Przyznaje on, że katolicy w Stanach Zjednoczonych są bardzo przejęci tym, co zostało ostatnio ujawnione. Dlatego chcą, by wszystko zostało dobrze wyjaśnione. Odnosząc się natomiast wprost do tego, co zawiera świadectwo abp Carla Marii Vigano, metropolita San Francisco zaznacza, że trzeba odróżnić fakty od wniosków i opinii o konkretnych osobach. „Jego słowa o faktach, trzeba traktować poważnie. Uważam, że nie wolno lekceważyć tego, co ujawnił” – dodał abp Cordileone.

Po raz kolejny zaznaczył, że byłego nuncjusza poznał osobiście jako człowieka, który kocha Kościół i służy mu z wielkim poświęceniem. „Nigdy nie widziałem, by kierował się żądzą kariery” – powiedział metropolita San Francisco.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • kj
  11.09.2018 18:30
  Vigano, Vigano!
 • zorientowany
  11.09.2018 19:10
  Nie tylko . Ostatnio biskup Guglieone, ordynariusz Charleston napisał list do obecnego nuncjusza z prośbą, czy raczej żądaniem, wszczęcia dochodzenia w sprawie mafii sodomickiej. Napisał, że ludzie czują się zdradzeni, wprowadzeni w błąd i są rozgniewani: https://www.lifesitenews.com/news/us-bishop-calls-on-pope-francis-to-address-vigano-allegations-directly
  doceń 8
 • ?_?
  11.09.2018 20:06
  " Dlatego chcą, by wszystko zostało dobrze wyjaśnione. " a gdzie cisza modlitwa? To są wielcy oskarżyciele !
  doceń 3
 • tomaszl
  12.09.2018 07:56
  Po pierwsze i oczywiste - czasu cofnąć sie nei da. Trzeba więc dziś budować nowe, a nie wspominać jak kiedyś było dobrze, a ktoś, czy coś to zniszczyło. Gdyby kiedyś faktycznie było dobrze, to by było nadal.


  A po drugie, to kwestie problemów katolików z VI przykazaniem są spektakularnym, ale jedynie wierzchołkiem faktycznej apostazji wielu pobożnych. Stąd zamiast wymyślać jakieś działania, sta zamiast się oburzać trzeba iść i ewangelicznie nauczać. Jak ktoś odrzuca naukę, to trzeba uznać prawo do wyboru i iść dalej. Dziś zbyt dużo czasu marnuje się na bezsensowną troską traktując katolików jak małe dzieci. Czas zacząć traktować wiernych poważnie, tzn. dając im prawo do wolnej woli. To wymaga odważnego głoszenia jedynej znanej nam Prawdy, a nie szukania jakiś półprawd, usprawiedliwień etc.
  I zawsze trzeba zaczynać od siebie.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama