107,6 FM

PiS z koalicjantami ma prawie dwukrotnie wyższe poparcie od sojuszu PO i Nowoczesnej

35 proc. badanych zamierza oddać swój głos w wyborach do sejmików wojewódzkich na PiS (wraz z Porozumieniem i Solidarną Polską), 18 proc. na koalicję PO i Nowoczesnej, 7 proc. na PSL, 6 proc. na Kukiz'15, a 4 proc. na SLD - wynika z najnowszego, sierpniowego sondażu CBOS.

Na Partię Razem swój głos zamierza oddać 1 proc. respondentów, na partię Wolność również 1 proc. 24 proc. badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Z sondażu wynika również, że 76 proc. badanych spośród uprawnionych do głosowania deklaruje udział w wyborach samorządowych; 12 proc. nie zamierza wziąć w nich udziału. Niezdecydowanych jest 12 proc. spośród respondentów.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 16-23 sierpnia 2018 roku na liczącej 1066 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

« 1 »
 • PODAJ NICK
  13.09.2018 23:39
  "PiS z koalicjantami ma prawie dwukrotnie wyższe poparcie od sojuszu PO i Nowoczesnej " - nic dziwnego. Polacy oczy mają, widzą co jest w stanie zaproponować PO+N. A że właściwie nic, no to nikt już prawie na nich nie głosuje.
 • Kuba
  14.09.2018 11:15
  Te wybory będą ważne. Ale trzeba wiedzieć że wszystkie ostatnie wybory były fałszowane przez PKW. Niszczone głosy, wynoszone w workach, plaga nieważnych głosów. PO ma potężnego sojusznika w PKW. Trzeba uważać i modlić się, bo zdrajców w naszym narodzie jest wielu i zagrażają oni naszej wolności i rozwojowi. Żałuję że nie można ruszyć tych nędzników z PKW szkolonych w Moskwie. Jestem pewien że w ostatnicch wyborach poparcie dla PiS było dużo wyższe. Polacy przecież nie są aż tak głupi żeby nie wiedzieć że PO to bandyci.
  doceń 1
 • Gosc
  15.09.2018 14:29
  Widac jednak Polacy sa ... naiwni, robiac sobie powtorke PRL bis:jedrn narod, jedna partia, jeden przywodca. Rozdawnictwo tez takie samo jak za Gierka: dobrobyt na kredyt a odsetki leca i ceny rosna. Byle do kolejnych wyborow. Az prosperita sie skonczy i okaze sie, ze Polska siedzi w kieszeni wierzyvieli jak Grecja. I co wtedy z ta wielka "wolnoscia i niezaleznoscia"? Kto da kase na kolejne 500+, 300+ i nalezne premie dla wladzy?
  doceń 1
 • Gosc
  15.09.2018 14:31
  KUBA oczywiscie ma dowody na swoje pomowienia? No to juz do towarzysza prokuratora Piotrowicza! On zalatwi swoich komunistycznych kolegow z PKW!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama