107,6 FM

W naszym życiu bardzo często „wydaje nam się”

Kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma.Łk 8,18

Jezus powiedział do tłumów:
«Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz umieszcza na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą nawet to, co mu się wydaje, że ma».


Jak można komuś zabrać coś, co nie istnieje? Skoro komuś jedynie wydaje się, że coś ma, a nie ma tego w rzeczywistości, to przecież istnienie tego czegoś jest niemożliwe. To niepozorne zdanie Jezusa, a właściwie pozornie nielogiczne, zawiera w sobie jedną z najgłębszych nauk na temat złudzeń. „Wydaje mu się”. W naszym życiu bardzo często „wydaje nam się”. Wydaje nam się, że modlimy się tyle, ile trzeba, że wspomagamy biednych na tyle, na ile nas stać, że nasza wstrzemięźliwość wystarczająco pokrywa zapotrzebowanie duszy na post. Tymczasem nie da się ilościowo wyznaczyć granic ani modlitwie, ani jałmużnie, ani postowi. Tak jak prawdziwemu Światłu nie da się odebrać właściwości oświetlania naszych dróg.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  24.09.2018 10:01
  Nie ma nic skrytego ani nic tajemnego, co nie mialoby byc ujawnionie...wielu odwraca sie od prawdy chcac bronic tych, ktorym wierza, dlatego zostana pozbawieni tego co maja, bo Boga, Ktory daje poznanie prawdy, posluszni nie sa...
  doceń 2
 • Przemas
  24.09.2018 15:53
  Uważajcie jak słuchacie.No właśnie,jak widzę co ludzie czytają jakich rozgłośni i stacji tv słuchają to nie dziwię się tej zgorzkniałości i beznadziejnosci nie tego co daje Chrystus w ewangeli
  doceń 1
 • Gabriela
  26.09.2018 14:44
  Światłem można również manipulować, tak je ustawiając, aby niewidocznym uczynić to, co niewygodne, zaś doświetlić i tym samym wydobyć to, co chce się uczynić jedynym. Wie o tym każdy fizyk, scenograf czy fotograf. Również każdy magik i wielu ludzi Kościoła. Tymczasem, aby widzieć pełniej, czyli obiektywniej, potrzebne są techniki wspomagające ludzkie oko. Nade wszystko jednak potrzebny jest umysł (otwarty) i serce (czyste).
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.