107,6 FM

Bp de Raemy przed synodem: Mogą być niespodzianki

Mam nadzieję, że efekty synodu będą dla nas wszystkich zaskoczeniem – oświadczył bp Alain de Raemy, przedstawiciel szwajcarskiego episkopatu na rozpoczynające się w przyszłym tygodniu zgromadzenie synodalne nt. młodzieży. Jego zdaniem trudno przewidzieć, w jakimi kierunku rozwiną się obrady.

Dokument roboczy, jak zauważa, jest bardzo obszerny, zbyt obszerny, a przy tym kwestie istotne dla młodzieży z jego kraju zostały w nim tylko zasygnalizowane. Tytułem przykładu wspomina on o problemie samobójstw ludzi młodych, który w Szwajcarii jest poważną plagą, a także o silnej presji, której poddawani są młodzi w szkole i domu, by dążyli do perfekcjonizmu.

Bp de Raemy uważa, że dzięki stałym kontaktom ze szwajcarską młodzieżą jest dobrze przygotowany do synodu, choć nie tak dobrze, jak jego koledzy z sąsiednich Niemiec, którzy do Rzymu przyjadą wraz z licznym gronem doradców. Jego zdaniem kluczową kwestią jest tu bezpośredni kontakt z młodymi, którzy często mają inne oczekiwania niż dorośli. Sprawa nadużyć, na przykład, o których w mediach mówi się tak dużo, w listach, które otrzymuje on od młodych, pojawia się raczej rzadko.

« 1 »
 • Banan
  28.09.2018 10:20
  Strach się bać.
  doceń 10
 • GOSC
  28.09.2018 13:49
  Czy znowu przyjedzie jezuita James Martin, aby zachwalać homozboczeńców i homozboczenia w kościele? Miesiąc temu w Irlandii był. Przecież został w końcu nominowany przez papieża Franciszka na doradcę Sekretariatu d/s Komunikacji w Watykanie. To ważny człowiek w postepujących reformach.
  doceń 10
 • tadeuszogorek
  28.09.2018 14:16
  Może wartoby napisać ILU BISKUPÓW woła od odwopłanie synodu? Bo hierarchia stała się niewiarygodna tuszując afery mafii homozboczeńców w kościele?
  doceń 7
 • JJ
  28.09.2018 17:08
  Czy w tym synodzie naprawdę chodzi o młodzież? ,czy raczej to kolejna dobra okazja aby "poprawić " Pana Jezusa i jego nauczanie?
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama