107,6 FM

Papież: Módlcie się za Kościół na różańcu

Ojciec Święty zachęca do modlitwy na różańcu codziennie przez cały październik oraz do odmawiania na zakończenie modlitwy do św. Michała Archanioła i "Pod Twoją obronę".

Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i rozdzielić między sobą – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek wzywa wszystkich wiernych, aby na zakończenie Różańca odmawiano „Pod Twoją obronę” oraz modlitwę do św. Michała Archanioła, który nas chroni i wspiera w walce ze złem. W watykańskim komunikacie przypomniano słowa Ojca Świętego wypowiedziane 11 września podczas porannej Mszy św. o sile modlitwy w walce przeciw  „wielkiemu oskarżycielowi, który krąży po świecie szukając, kogo oskarżyć”. „Tylko modlitwa może go pokonać” – podkreślono w nocie. Mowa w niej jest też o tym, że „rosyjscy mistycy i wielcy święci wszystkich tradycji zalecali, by w momencie zawirowań duchowych chronić się pod płaszczem Świętej Matki Boga, odmawiając modlitwę «Pod Twoją obronę»”.

Zaznaczono, że Ojciec Święty prosi wiernych całego świata o modlitwę, aby Święta Boża Rodzicielka chroniła Kościół pod swym płaszczem, zachowała go przed atakami złego ducha, wielkiego oskarżyciela, a jednocześnie czyniła go coraz bardziej świadomym win, błędów oraz nadużyć popełnionych w czasie obecnym i w przeszłości a także czyniła zaangażowanym w ich zwalczanie, aby zło nie zwyciężyło.

Ojciec Święty poprosił także, aby odmawianie Różańca Świętego w październiku kończono modlitwą napisaną przez Leona XIII:

„Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy. A Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • MR
  29.09.2018 15:14
  Warto czytać ze zrozumieniem. Gdzie jest napisane, że "zamiast"?

  "Papież Franciszek wzywa wszystkich wiernych, aby na zakończenie różańca odmawiano „Pod Twoją Obronę” oraz modlitwę do św. Michała Archanioła, który nas chroni i wspiera w walce ze złem. "
  doceń 4
 • podaj nick
  29.09.2018 15:25
  MODLITWA I CZYN a jak nie ma ktoś ochoty robić co do niego należy to święty Boże nie pomoże
  doceń 2
 • run&pray
  29.09.2018 20:57
  Ja tak właśnie odmawiam codziennie, od dwóch lat. Najpierw różaniec, potem Pod Twoją obronę, potem Święty Michale Archaniele. Odmawiam w drodze do pracy i podczas biegania.
  doceń 5
 • Gość Marek
  30.09.2018 22:27
  Codziennie modlę się za papieża i Kościół święty, szczególnie o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi i ujawnienie słów Matki Bożej z Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Tylko Maryja może nam pomóc (to jest przesłanie z Fatimy, oczywiście Pan Bóg to zrobi, ale przez Jej pośrednictwo).
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama