107,6 FM

W sobotę Żywy Różaniec obejmie całą Polskę

Żywy Różaniec podjął duchową inicjatywę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wieczorem, 10 listopada w kościołach odmawiany będzie różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Ks. Szymon Mucha, Krajowy Moderator Żywego Różańca powiedział, że modlitwa różańcowa 10 listopada będzie stanowić dziękczynienie za to, że przed stu laty Polska odzyskała niepodległość. - Będzie to nasz duchowy dar dla Polski i Polaków. Dlatego bardzo proszę duszpasterzy o umożliwienie członkom Żywego Różańca podjęcia tej inicjatywy. Czuwanie będzie trwać od godz. 18.00 do 21.00. Jeśli jest to możliwe powinno się rozpocząć Mszą św. za Ojczyznę, a po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i adoracja zakończona w Godzinie Apelu Jasnogórskiego. Taka okazja zdarza się raz na 100 lat - mówi ks. Mucha.

Inicjatywa modlitewnego czuwania powstała podczas podsumowania pierwszego powojennego Kongresu Różańcowego, który odbył się we wrześniu 2017 r. na Jasnej Górze.

Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Od kilku lat Stowarzyszenie Żywy Różaniec ma swój statut, zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski.

Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.

Do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • proboszcz
  07.11.2018 14:35
  1. Szkoda, że takie informacje nie pojawiły się przed niedzielą 4 listopada, żeby można w ogłoszeniach na Mszach św. o tym poinformować i wydarzenie zorganizować. Większość ludzi przychodzi do kościoła w niedzielę i słuchają o tym, co w tygodniu będzie. Zatem super inicjatywa, ale spóźniona trochę z punktu widzenia logistycznego. Wpadliście na ten pomysł dopiero dziś??? 2. Zdecydowana większość Mszy św. za Ojczyznę będzie w parafiach odprawiona w święto 11 listopada, trudno sobie to inaczej wyobrazić. Skąd ten pomysł o Mszy 10 listopada?Warto o pewnych akcjach myśleć znacznie wcześniej. Na tym polega pastoralna działalność w parafiach. Na planowaniu też, nie tylko na spontanicznych zrywach.
  doceń 26
 • miki
  07.11.2018 19:58
  W mojej parafii było ogłaszane w Niedzielę.Parafia NMPWW w Rumi
 • babcia
  07.11.2018 23:15
  Ciekawe skąd będzie te dwa miliony modlących się, skoro nic nie jest w kościołach ogłoszone, skoro ludzie nic nie wiedzą.
 • Kret
  10.11.2018 16:22
  Ludzie się modlą- naprawdę! i z tych modlących biorą się miliony.Każdy należący do róży różańcowej ma obowiązek codziennej modlitwy różańcowej ( dziesiątka) i na pewno teraz tym bardziej pamiętają...

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama