107,6 FM

ŚDM Panama: Polacy będą prawdopodobnie najliczniej reprezentowanym narodem Europy

Około 3,5 tys. pielgrzymów z Polski, w tym ok. 100 wolontariuszy uda się na ŚDM w Panamie, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Prawdopodobnie to polscy pielgrzymi będą najliczniej reprezentowanym narodem Europy - poinformował w rozmowie z PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Emil Parafiniuk.

Dodał jednocześnie, że dla chętnych z Polski do wzięcia udziału w grupowym wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży zostało około pięćdziesiąt wolnych miejsc. "Odradzamy wyjazd bez grupy, dlatego że ŚDM to wydarzenie wspólnotowe, a nie indywidualna turystyka" - zaznaczył ks. Parafiniuk.

Jak poinformował dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM - najliczniej reprezentowana diecezja to Archidiecezja Krakowska (ok. 700 osób), duże grupy lecą m.in. z Archidiecezji Katowickiej, Poznańskiej, Opolskiej, Warszawskiej, Warszawsko-Praskiej (ponad 100 osób każda). Udział w ŚDM weźmie również 14 polskich księży biskupów.

Tematem przewodnim ŚDM w Panamie, wyznaczonym przez papieża Franciszka są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 w Panamie, Kostaryce i Nikaragui.

"Jako Krajowe Biuro Światowych Dni Młodzieży staramy się zapewnić bezpieczny pobyt Polaków w Panamie, dlatego bardzo ściśle współpracujemy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ambasadą RP w Panamie, gdzie szczególnie poruszane są tematy kulturalne i promocyjne Polski w trwającym jubileuszu 100 rocznicy odzyskania niepodległości" - podkreślił w rozmowie z PAP ks. Parafiniuk. Przyznał jednocześnie, że MSZ zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Organizatorzy ŚDM w Panamie spodziewają się, że młodzieży będzie towarzyszyć ok. 900 biskupów i 200 kardynałów z całego świata, a spotkanie będzie relacjonowane przez ok. 4 tys. dziennikarzy.

« 1 »
TAGI:
  • Maria
    11.11.2018 10:54
    A gdzie można się zgłosić aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat pozostałych wolnych miejsc?/
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama