107,6 FM

Prezes NBP: Nie zamierzam składać dymisji

Nie zamierzam składać dymisji - powiedział w piątek prezes NBP Adam Glapiński w trakcie panelu na Kongresie 590.

"Przy okazji zapewniam, że jestem w doskonałym stanie zdrowia, bo wczoraj czytałem na Twitterze (...), że podobno jestem ciężko chory i zamierzam składać dymisję. Muszę rozczarować - nie zamierzam" - powiedział.

Piątkowa gazeta "Fakt", powołując się na niezależne źródła podała, że możliwa jest rezygnacja szefa NBP Adam Glapińskiego.

« 1 »
 • marek
  16.11.2018 12:00
  dla mnie największą aferą w III RP po FOZZ, jest sprawa związana z wykupem przez Polskę(PZU,PFR) Banku PKO SA od Włochów/UniCredit,któremu groziło bankructwo,i którego,gdyby zbankrutowal,można byłoby kupić za przysłowiową złotówkę;tymczasem rząd nie czekajac na bankructwo bądź co bądź prywatnej spółki kapitalistów, zgodził się na jego wykup za astronomiczną sumę ponad 10 mld złotych.Czyli dano zarobić Włochom kosmiczne pieniądze,ratując ich od upadłości. A ten bank i tak nie był/jest Polsce potrzebny z uwagi na istnienie na polskim rynku bankowym giganta PKO BP,którego nikt nie był/jest w stanie przeskoczyć.
 • gosc
  16.11.2018 12:36
  Chrzanowski też na początku mówił, że nie zamierza składać dymisji. Tyle, że decyzje zapadają jednoosobowo na Nowogrodzkiej.
  doceń 9
 • czytelnik
  16.11.2018 15:04
  Jaki udział w aferze ma Morawiecki, Bierecki oraz właśnie Glapiński. Powiązań jest mnóstwo. Jak mamy wierzyć, że sprawę wyjaśni zależna od Ziobry prokuratura? Może i nie są bolszewikami ale metody bolszewickie stosują :(

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama