107,6 FM

Papież odwiedził punkt medyczny dla ubogich na placu Świętego Piotra

Papież Franciszek odwiedził nieoczekiwanie w piątek po południu punkt medyczny urządzony przy placu Świętego Piotra w związku ze Światowym Dniem Ubogich. W przychodni tej udzielana jest pomoc medyczna wszystkim potrzebującym, zwłaszcza bezdomnym.

Punkt medyczny działa od początku tygodnia w związku ze Światowym Dniem Ubogich, który będzie obchodzony w niedzielę.

Papież przyszedł tam wczesnym popołudniem; rozmawiał z pracującymi w polowej przychodni wolontariuszami, którzy udzielają ubogim i bezdomnym podstawowej pomocy medycznej. Franciszek rozmawiał również z osobami czekającymi na wizytę lekarską.

W niedzielę w bazylice watykańskiej papież odprawi mszę z okazji Światowego Dnia Ubogich, który będzie obchodzony po raz drugi.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama