107,6 FM

Bp Kamiński: Miłość bliźniego nie jest obowiązkiem, ale przywilejem

Miłość bliźniego nie jest obowiązkiem ale przywilejem - podkreślił bp Romuald Kamiński. W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata biskup warszawsko-praski modlił się w stołecznym kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie miała miejsce wizytacja kanoniczna.

W homilii bp Kamińsk zachęcał do refleksji nad osobistą relacją z Chrystusem. Podkreślił, że tylko On jest w stanie zaspokoić pragnienia ludzkiego serca.

– Nie marnujmy czasu naszego pielgrzymowania przez tę ziemię ponieważ jest on niezwykle krótki. Jest on wręcz zbyt krótki, by szukać kogoś czy czegoś co da nam szczęście, błądząc gdzieś po peryferiach – zaapelowała biskup warszawsko-praski przekonując, że nauka Jezusa sprowadza człowieka na właściwe tory.

Zwrócił uwagę, że choć dar wiary jest łaską Boga, to jednak człowiek zawdzięcza ją także postawie innych. – Większość z nas przystąpiła do sakramentu chrztu św. dzięki rodzicom czy najbliższej rodzinie. Na kolejnych etapach życia Pan stawiał nam różnych ludzi, którzy swoim świadectwem życia i postawą wspierali nas w tej wędrówce wiary. Mamy zatem dziś za co dziękować – mówił kaznodzieja.

Podkreślił, że przyjęcie Chrystusa za swojego Pana i Mistrza dokonuje się poprzez codzienne wybory. - Otrzymawszy dar wiary, jesteśmy zaproszeni by stawać się - jak uczy nas św. Paweł Apostoł - wsparciem dla innych. Jakże wielu jest ochrzczony, a dziś nie ma ich pośród nas. Stoi zatem przed nami zadanie, by im pomóc odnaleźć Chrystusa poprzez świadectwo naszego życia – mówił biskup warszawsko-praski.

Zwrócił uwagę, że miłość bliźniego nie jest obowiązkiem ale przywilejem. - Bóg daje nam możliwość, pomocy komuś to znaczy że jesteśmy godni zaufania. To jest dla nas wyróżnienie i zaszczyt – podkreślił bp Kamiński.

Wizytacja kanoniczna w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie zakończy się dziś wieczorem uroczystą mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ustanowił papież Pius XI w Roku Jubileuszowym 1925, wyznaczając jej obchód na niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych. W nowym kalendarzu liturgicznym została przesunięta na ostatnią niedzielę roku kościelnego.

« 1 »
  • Bolek
    26.11.2018 12:57
    Miłość bliźniego jest przykazaniem (czyli jest NAKAZANA), a nie przywilejem. Z przywilejów można sobie korzystać lub nie nie ponosząc żadnej kary. Natomiast nie można sobie kochać lub nie, bo to jest obowiązek, od którego nie można sie wymówić. Nie pierwszy to biskup, który mówi jakby nie znał podstaw katechizmu.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama