107,6 FM

Czas kupić chłopcom podpaski

Czyli brytyjskie wdrażanie ideologii LGBTQ i gender do szkół.

"The Telegraph" podaje, że w Wielkiej Brytanii dzieci na nowych lekcjach wychowania seksualnego będą uczone, że "wszystkie płcie" mogą mieć miesiączkę. Rady Miasta Brighton i Hove twierdzą, że starają się w ten sposób stawić czoła stygmatyzacji wokół problemu menstruacji.

W sprawozdaniu Rady napisano: "Transseksualni chłopcy i mężczyźni oraz osoby nieokreślone seksualnie mogą mieć miesiączkę", dodano również, że "menstruacja musi obejmować wszystkie płcie".

Do wszystkich szkolnych toalet mają zostać dostarczone specjalne pojemniki na produkty związane z miesiączką.

Rada wzywa również do zapewnienia uczniom, w tym transseksualnym, dodatkowego wsparcia ze strony pielęgniarki szkolnej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W oświadczeniu napisano również, że: "skuteczne kształcenie w zakresie menstruacji i dojrzewania, ma zmniejszyć stygmatyzację i sprawić, że żadne dziecko lub młoda osoba nie będzie się wstydzić, prosząc o produkty w szkole lub poza nią, jeśli będą ich potrzebować."

"Wierzymy, że dla wszystkich płci jest ważne, by mogły razem uczyć się i rozmawiać o menstruacji... Nasze podejście uznaje fakt, że niektórzy ludzie, którzy mają miesiączkę, są transseksualni lub nieokreśleni seksualnie."

Ta sama Rada wydała także niedawno podręcznik "Trans Inclusion Schools Toolkit", by pomóc nauczycielom w delikatnym traktowaniu tożsamości płciowej. Nauczyciel ma akceptować dziecko, które kwestionuje swoją płeć, i ma się do niego zwracać tak, jak sobie dziecko życzy, np. poprzez preferowany zaimek lub imię, w przeciwnym razie jest to nękanie.

David Davies powiedział "The Mail", że to "szaleństwo", by nauczyciele mówili uczniom, że transseksualni chłopcy mogą mieć miesiączkę. Zauważył również, że już "uczenie się o menstruacji jest trudnym tematem dla dzieci w tym wieku. Mówiąc im jeszcze, że dziewczyny, które uważają, że są chłopcami, też mają miesiączkę, pozostawi je całkowicie zdezorientowanymi".

Jednak czołowi lekarze zalecili już uprzednio, aby dzieci w szkołach podstawowych uczyły się o problemach LGBT.

Według Royal College "osoby i związki LGBT są częścią nauczania o zdrowych związkach w szkole podstawowej."

« 1 »
 • Bodo Altmann
  18.12.2018 06:30
  Ta propaganda przeciw LGBTQ prowadzona przez GN jest tak prymitywna jak seksualne wychowanie w polskich szkołach prowadzone przez katechetów. O prawidłowej seksualności uczy przecież sam O. Rydzyk a to oznacza że jedynym na świecie krajem, gdzie wszystko pod tym względem jest idealne, to Polska. O jedno się tylko modlę by ci polscy moraliści nie próbowali nawrócić zachodniej Europy. Lepiej dla wszystkich jak Polska będzie nadal żyła w 18 wieku.
  doceń 33
 • Gosc
  18.12.2018 07:56
  To nie jest prawda. Nie każda płeć może mieć menstruację. Z całego bogatego katalogu płci lgbtqxyz JEDNA nie może mieć menstruacji - i to jest płeć męska. Uważam mówienie, że każdy może mieć miesiączkę za atakowanie mojej męskiej tożsamości płciowej i nękanie mnie. Brytyjczycy, dlaczego mnie nękacie?
  doceń 28
 • Ojciec
  18.12.2018 12:02
  Mam transseksualnego syna. Urodził się jako dziewczyna, na imię daliśmy Martyna, ale w wieku 11 lat poprosiła, by mówić na nią Tomek. Nie powiem, że było to łatwe przeżycie. To był trudny czas zarówno dla nas jako rodziców, jak i naszego dziecka. Ostatecznie postanowiliśmy wspierać nasze dziecko. Jak czytam tu "mądrości" niektórych, że to fanaberia, brak wzorców rodzicielskich, czy porównania z Sodomą, to myślę sobie, oj ludzie, życia nie znacie, a się wymądrzacie. Wydaje mi się, że niektórzy tu oczekują, że mam sprać syna na kwaśne jabłko, żeby wybić mu z głowy głupoty, by na powrót stał się dziewczyną. A moja miłość do własnego dziecka określana jest tu mianem fałszywej tolerancji, jakby brak akceptacji dziecka takim, jakie jest miał być czymś lepszym.
  doceń 24
 • GOŚĆ
  19.12.2018 12:51
  Bardzo się cieszę, że urodziłam się w latach 80 - tych, kiedy nikt w Polsce nie zastanawiał się nad problemami tożsamości płciowej. Od dziecka uwielbiałam bawić się samochodami i grać w piłkę nożną. Miałam dwóch starszych braci i bardzo chciałam być chłopcem. Nienawidziłam menstruacji i w ogóle mojej kobiecości. Akceptacja mojej kobiecości nadeszła po okresie dojrzewania. Dzisiaj jestem żoną i matką dwójki dzieci. Zazdroszczę facetom, że nie mają menstruacji i nie chodzą w ciąży i nie rodzą, ale z drugiej strony ta ciąża i poród to, pomimo trudów, fantastyczne przeżycie. Tej więzi z dzieckiem nie poczuje żaden mężczyzna. Gdyby moi rodzice byli w tamtych czasach ciut bardziej oświeceni, zrobiliby mi wielką krzywdę, albowiem nigdy nie stałabym się kobietą i nigdy nie odkryłabym uroków mojej płci. Bóg wie co robi, obdarzając nas konkretną płcią. Jeżeli tak podstawowe rzeczy jak płeć, z którą człowiek się rodzi, ulegną rozmyciu to co będzie pewnego na tym świecie?
  doceń 16

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama