107,6 FM

Czas kupić chłopcom podpaski

Czyli brytyjskie wdrażanie ideologii LGBTQ i gender do szkół.

"The Telegraph" podaje, że w Wielkiej Brytanii dzieci na nowych lekcjach wychowania seksualnego będą uczone, że "wszystkie płcie" mogą mieć miesiączkę. Rady Miasta Brighton i Hove twierdzą, że starają się w ten sposób stawić czoła stygmatyzacji wokół problemu menstruacji.

W sprawozdaniu Rady napisano: "Transseksualni chłopcy i mężczyźni oraz osoby nieokreślone seksualnie mogą mieć miesiączkę", dodano również, że "menstruacja musi obejmować wszystkie płcie".

Do wszystkich szkolnych toalet mają zostać dostarczone specjalne pojemniki na produkty związane z miesiączką.

Rada wzywa również do zapewnienia uczniom, w tym transseksualnym, dodatkowego wsparcia ze strony pielęgniarki szkolnej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W oświadczeniu napisano również, że: "skuteczne kształcenie w zakresie menstruacji i dojrzewania, ma zmniejszyć stygmatyzację i sprawić, że żadne dziecko lub młoda osoba nie będzie się wstydzić, prosząc o produkty w szkole lub poza nią, jeśli będą ich potrzebować."

"Wierzymy, że dla wszystkich płci jest ważne, by mogły razem uczyć się i rozmawiać o menstruacji... Nasze podejście uznaje fakt, że niektórzy ludzie, którzy mają miesiączkę, są transseksualni lub nieokreśleni seksualnie."

Ta sama Rada wydała także niedawno podręcznik "Trans Inclusion Schools Toolkit", by pomóc nauczycielom w delikatnym traktowaniu tożsamości płciowej. Nauczyciel ma akceptować dziecko, które kwestionuje swoją płeć, i ma się do niego zwracać tak, jak sobie dziecko życzy, np. poprzez preferowany zaimek lub imię, w przeciwnym razie jest to nękanie.

David Davies powiedział "The Mail", że to "szaleństwo", by nauczyciele mówili uczniom, że transseksualni chłopcy mogą mieć miesiączkę. Zauważył również, że już "uczenie się o menstruacji jest trudnym tematem dla dzieci w tym wieku. Mówiąc im jeszcze, że dziewczyny, które uważają, że są chłopcami, też mają miesiączkę, pozostawi je całkowicie zdezorientowanymi".

Jednak czołowi lekarze zalecili już uprzednio, aby dzieci w szkołach podstawowych uczyły się o problemach LGBT.

Według Royal College "osoby i związki LGBT są częścią nauczania o zdrowych związkach w szkole podstawowej."

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama