107,6 FM

Adam Gawęda: ceny energii mają chronić gospodarkę

Powstrzymując podwyżkę cen energii chcemy bronić się przed ucieczką energochłonnych przedsiębiorstw za granicę - mówił w Radiu eM senator Adam Gawęda.

Adam Gawęda: ceny energii mają chronić gospodarkę (8.01.2019)
Radio eM
Uchwalone przez Sejm pod koniec ubiegłego roku ustawy, niwelujące skutki rosnących cen energii, nie były przyjęte tylko na rok, jak zarzuca opozycja - mówił w "Rozmowie poranka" na antenie Radia eM senator PiS Adam Gawęda. Jego zdaniem takie rozwiązania będą utrzymane na dłużej. Choć nie do końca pewne jest, czy niektóre regulacje nie zostaną uznane przez Komisję Europejską za niedozwoloną pomoc publiczną - chodzi o bezpośredni zwrot spółkom utraconego przychodu.

Senator, który jest także w parlamencie zastępcą przewodniczącego Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, mówił o planach rozwoju energetyki wiatrowej na morzu, jako koniecznym zadaniu stojącym przed polską energetyką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy