107,6 FM

Papież mianował swoich specjalnych wysłanników

Papież Franciszek mianował dwóch kardynałów na swoich specjalnych wysłanników. Jeden z nich uda się na Tajwan, a drugi do Egiptu.

W liście napisanym tradycyjnie po łacinie Ojciec Święty wyznaczył swojego reprezentanta na końcowe uroczystości IV Krajowego Kongresu Eucharystycznego, jakie odbędą się na Tajwanie 1 marca. Wysłannikiem został kard. Fernando Filoni, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów. Franciszek cieszy się ze świadectwa, jakie w tym kraju dają katolicy, tym bardziej, że tamtejsze diecezje są bardzo młode i założone nie bez trudności.

Osobnym wydarzeniem są obchody 800. rocznicy spotkania św. Franciszka z Asyżu z sułtanem Al-Malikiem Al-Kamelem, jakie odbędą się w Egipcie w dniach od 1 do 3 marca. Wysłannikiem mianowany został prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich, kard. Leonardo Sandri. 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama