107,6 FM

Gdzie plac Szewczyka, a gdzie Kaczyńskich?

Dworzec PKP w Katowicach nie stosuje się do decyzji sądu w sprawie obowiązującej nazwy placu.

Zamieszanie wokół nazwy przydworcowego placu wydaje się być już historią. Jednak uważny przechodzień, który dziś będzie opuszczał dowolny peron, może zauważać błąd na tablicach informacyjnych. Widnieje tam „stara” nazwa, tj. placu Marii i Lecha Kaczyńskich. W rzeczywistości jednak we wskazanym przez znaki miejscu znajduje się plac Wilhelma Szewczyka

– Zgodnie z literą prawa w Katowicach jest plac Szewczyka i takie oznakowanie, za które odpowiada urząd, jest umiejscowione w przestrzeni miejskiej – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowickie. Dodaje też, że za znaki na dworcu odpowiada właściciel obiektu, którym nie jest miasto Katowice.

Przedstawiciel dworca PKP w Katowicach nie odpowiada na pytania dotyczące tablic oraz czy planowane są jakieś działania z nimi związane.

Błędne oznakowanie często  jest przyczyną dezorientacji turystów, którzy po raz pierwszy odwiedzają Katowice. Tak duże miasto o europejskim znaczeniu nie powinno pozwalać na to, by panowały niezgodności w oznakowaniu nazw ulic i placów. Szczególnie, że w obrębie Katowic coraz częściej odbywają się wydarzenia o charakterze międzynarodowym. Dość wspomnieć niedawny Szczyt Klimatyczny ONZ, zakończony właśnie turniej Intel Extreme Masters czy odbywający się w sierpniu Off Festival.

Więcej na następnej stronie.

Gdzie plac Szewczyka, a gdzie Kaczyńskich?   Plac Lecha i Marii Kaczyńskich nadal funkcjonuje - w oznakowaniu na dworcu PKP w Katowicach Piotr Mosak

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama