107,6 FM

Jako pierwszy Amerykanin został uznany za osobę "trzeciej płci". Teraz przyznaje: To było oszustwo

Jamie Shupe, pierwszy obywatel USA, który został sądownie uznany za osobę trzeciej płci (niebinarną), przyznał, że wszystko to było oszustwem medycznym i naukowym.

W obszernym tekście dla dailysignal.com Shupe przypomniał, jak cztery lata temu pisał w dzienniku "The New York Times", że chce żyć jako kobieta, za którą zawsze się uważał. Zaś trzy lata temu postanowił, że nie jest ani mężczyzną, ani kobietą, lecz osobą niebinarną (trzeciej płci). Sędzia z Oregonu formalnie zatwierdził to jego stanowisko. Oznaczało to jednak życie w kłamstwie.

- Płeć biologiczna jest niezmienna. Chcę żyć jako mężczyzna, którym zawsze byłem - mówi dziś Shupe.

Dodał, że w przeciwieństwie do wielu ludzi, którzy mają za sobą podobne doświadczenia, jego ciało zostało nietknięte. - Jestem szczęśliwcem - przyznaje.

First 'non-binary' American says it was all a sham
Fox News


Skąd wzięły się jego problemy? Wiele wycierpiał już jako dziecko. Wykorzystany seksualnie przez krewnego, bity przez rodziców, trafił w końcu do wojska. W ciągu prawie 18 lat służby nabawił się zespołu stresu pourazowego.

Gdy nabył przekonania, że jest kobietą, udał się w 2013 r. do dyplomowanej pielęgniarki i zażądał przepisania mu żeńskich hormonów. Pielęgniarka nie widziała go nigdy wcześniej, ale tak bała się presji ze strony aktywistów LGBT, że wypisała receptę.

Shupe tymczasem planował poddanie się operacji "zmiany płci". Tylko jedna terapeutka próbowała go powstrzymać. On tymczasem złożył na nią oficjalną skargę, a po dwóch tygodniach miał już nowego terapeutę, który szybko potwierdził, że Shupe jest kobietą.

- Profesjonalna stygmatyzacja skierowana przeciw „terapii konwersyjnej” uniemożliwiła terapeutce kwestionowanie moich motywów zmiany płci - zauważył Shupe.

Lekarze tymczasem bez skrupułów faszerowali go hormonami w dawkach będących odpowiednikami 20 tabletek antykoncepcyjnych.

- Po latach oglądania pornografii w armii i poślubieniu kobiety, która oparła się moim żądaniom, by stać się idealną kobietą, sam stałam się taką kobietą. Przynajmniej w mojej głowie - opowiada.

Po trzech latach - jak mówi Shupe - jego fantazje o byciu kobietą dobiegły końca.

« 1 2 »
 • nika
  10.04.2019 20:37
  "potrzebują pomocy i współczucia" I to jest wszystko. Trzeba to potraktować bardzo serio i nie dać się zwariować tzw. nowoczesności...
  doceń 15
 • Hrabia
  11.04.2019 01:40
  Kopernik tez byla kobieta...taki film widzialem.
 • Gość
  12.04.2019 11:58
  A co nam do tego?
  doceń 15
 • jedrula
  12.04.2019 23:10
  Mądry artykuł głupia dyskusja. Babochłopy były w DDR bo się szprycowali na siłe hormonami przed olimpiadą, w Polsce takich nie ma. Są tylko koksiarze co biorą testosteron i szprytne co biorą ekstragon czy cuś.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama