107,6 FM

Broniarz: Matury są zagrożone

Szef ZNP Sławomir Broniarz ocenił w piątek, że z powodu protestu nauczycieli przeprowadzenie matur jest zagrożone.

Prezes ZNP wyraził opinie, że w związku ze strajkiem nauczycieli przeprowadzenie matur jest zagrożone. Odpowiadając na pytanie podczas konferencji prasowej o to, czy "matury są zagrożone", Broniarz odpowiedział: "Moim zdaniem tak".

Wcześniej podczas spotkania z dziennikarzami minister edukacji narodowej Anna Zalewska powiedziała, że nie wyobraża sobie sytuacji, że brak rad klasyfikacyjnych uniemożliwiłby uczniom przystąpienie do matury.

"Myślę, że i związkowcy na ten temat się wypowiadali, mówiąc, że są to granice, których nie wolno przekroczyć" – skomentowała Zalewska.

"Przepisy stanowią jednoznacznie: po pierwsze prawo oświatowe mówi, że dyrektor ma taki obowiązek, żeby taką radę klasyfikacyjną przeprowadzić, a nauczyciele obowiązek uczestniczenia w radzie klasyfikacyjnej" – wyjaśniła.

Zaznaczyła, że ewentualny brak rad klasyfikacyjnych nie tylko uniemożliwiłby uczniom przystąpienie do matury, ale również oznaczałby konieczność powtarzania roku przez uczniów.

"Nie wyobrażamy sobie, i państwo również, że do takiej sytuacji mogłoby dojść" – powiedziała minister.

« 1 »
 • podaj nick
  14.04.2019 21:40
  różne Broniarze ze wsi za PRL dostawali hurtem matury i mgr inż. za odpowiednią POstawę, ale też o take Polskę walczyli potem to se wywalczyli
 • postulat
  17.04.2019 10:42
  Broniarz musi odejść!
  doceń 7
 • fraszka na broniarza
  17.04.2019 13:14
  Przypomina mi to
  Obronę Głogowa
  Kim jest Broniarz
  Gdy za dzieci
  Się chowa?
  doceń 7
 • MÎchā'ēl
  17.04.2019 17:04
  Z przeprowadzeniem matur nie będzie problemu tak, jak to się stało z egzaminami młodszej młodzieży (historyczne roczniki, bo ostatni gimnazjalny i pierwszy osmioklasisty! Trzeba było ten moment zohydzić, co nie, lewacy?) Są nauczyciele, dla ktorych uczniowie sa najważniejsi i dzięki nim odbyły się i odbęda się przewidziane egzaminy. @ WAR nie generalizujmy w negatywnej ocenie nauczycieli dyplomowanych, bo i tu, i w grupie nauczycieli kontraktowych można znaleźć leserów i nieudaczników życiowych, i gorliwie i efektywnie pracujących. Jak ten strajk się skończy? Sromotną klęską pana Broniarza et consortes, którzy powinni wziąć odpowiedzialność za tych nauczycieli, których zdopingowali do strajkowania, bo wypłaty majowe będą bardzo niewielkie, ale za to niesmak ogromny. Bo tsk naprawdę chodziło li tylko o kolejną zadymę, za którą zapłacą jak zwykle, biedne naiwniaki.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama