107,6 FM

Finał Turnieju Debat Historycznych IPN, Katowice, 15 kwietnia

Regionalny finał Turnieju Debat Historycznych IPN w Katowicach odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz.11.00 w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Harcerzy Obrońców Katowic w Katowicach (ul. Panewnicka 13).

W finale spotkają się cztery najlepsze drużyny w województwie śląskim (20 osób). To drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu, III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie, Zespołu Katolickich Szkół Ogólnokształcących w Katowicach.

Tezy finału:

Obecność sił Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej nie przyczyniła się do uspokojenia sytuacji na Górnym Śląsku.

Pojawienie się Polski na mapie w 1918 r. miało kluczowe znaczenie dla utrzymania równowagi sił w Europie.

W pierwszym etapie turnieju zmierzyło się ze sobą dwanaście drużyn z jedenastu szkół z województwa śląskiego, w tym 55 uczniów.

Drużyna, która zwycięży w regionalnym turnieju, pojedzie na ogólnopolski finał Turnieju Debat Historycznych IPN do Warszawy w dniach 29 - 30 maja 2019 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama