107,6 FM

 • Alexy Neudorf
  21.04.2019 19:22
  Kościół katolicki, nie tylko w Polsce, jest tak mało wiarygodny że nie stanowi żadnej alternatywy dla niewierzących czy też członków innych wyznań. Dlatego Abp Jędraszewski może zaklinać i przezywać na rzeczywistość ale póki nie przyczyni się wraz z episkopatem do odnowy dając przykład prawdziwej chrześcijańskiej wiary dopóty będzie te narzekanie bezowocne a wręcz przyczyni się do jeszcze większego osłabienia wiary. Jeśli ktoś chce coś odnowić a nie zacznie od siebie daremne będą te niby pobożne życzenia. Czasy gdy jakiś ksiądz grzmiał na kazaniu w kościele są dzięki Bogu w tych czasach bez skutków.
  doceń 17
 • tomak
  21.04.2019 20:33
  @ Dremor Abp Jędraszewski nie dokonywał historycznego przeglądu stosunków państwo-Kościół. Nie chodziło mu wcale o cesarza Konstantyna i jego Edykt Mediolański z 313 r. i to, co później się działo. Chodziło o to, że różni możni tego świata (różni cesarze, królowie, bankierzy, lichwiarze, ideologowie, pseudo-filozofowie, różnej maści politycy, nadzwyczajnie pewni siebie publicyści i wszyscy "mądrzejsi" od Boga, mieli w różnych epokach i mają NADAL tych, którzy wierzą w Boga, za ciemnych głupoli. Poczytaj sobie strony internetowe, ilu tam "jaśnie oświeconych" dzień po dniu kpi, wyzywa, obraża, plugawi katolików. Abp Jędraszewski o tym właśnie mówił. Chwała mu za to, że się nie boi tych wszystkich, którzy go w mediach wyzywają od najgorszych każdego dnia. Dla mnie już jest bohaterem i wzorem dla innych biskupów.
  doceń 14
 • terenia
  22.04.2019 21:27
  wiara się prywatyzuje i tyle w temacie!!!!!!!!!!!!!
  doceń 17
 • Magdalena
  24.04.2019 13:43
  Uważam, że słusznie abp Jędraszewski zauważa, że środowiska uważające się za "swiatłe", "postępowe" i "humanistyczne" próbują zawstydzać katolików, którzy trwają przy niezmiennych wartościach, które prawdziwie służą człowiekowi i jego rozwojowi. Ks. Arcybiskup słusznie moim zdaniem wskazuje też do czego uleganie takiemu fałszywemu wstydowi prowadzi - do wyrugowania świadectwa wiary z przestrzeni publicznej i zaparcia się Jezusa. "26. Jednak nie bójcie się ich! (...) 32 Do każdego, kto przyzna się do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie; 33 a każdego, kto mnie się wyprze przed ludźmi, wyprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.(Mt 10,26-33) Amen. Alleluja!

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama