107,6 FM

Co z wynagrodzeniami dla nauczycieli za czas strajku? Prezydent Katowic: wypłaty w gestii dyrektorów

- Subwencja, która trafia do miasta jest przeznaczona na wynagrodzenia dla nauczycieli - mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa. Wcześniej wielu prezydentów miast deklarowało, że nauczyciele otrzymają pełne wynagrodzenia za dni w których odbywa się protest.

Wielu włodarzy śląskich miast deklarowało, że nauczyciele dostaną pełne pensje za strajk i nie mają się w tej kwestii o co martwić (czytaj: G. Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej: bez cięcia płac za strajk nauczycieli). Opinie prawne przedstawione przez Regionalne Izby Obrachunkowe wskazują jednak, że jest to niezgodne z prawem.

Marcin Krupa, prezydent Katowic przekonuje, że pieniądze przeznaczone na wynagrodzenia pozostają w gestii dyrektorów:

W kwestii wypłat dla nauczycieli podzieleni są mieszkańcy:

Przypomnijmy, od poniedziałku nauczyciele powinni wracać do szkół (Strajk ZNP zawieszony).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Tyszanin
    27.04.2019 13:14
    Moim zdaniem nie powinno być dyskusji w tym temacie, litera prawa wyraźnie określa stosunek wynagrodzenia za czas strajku - nauczyciele jako pracownicy państwowi powinni przestrzegać go a nie lamac - wynagrodzenie za czas strajku im się nie należy i wiedzieli o tym od samego poczatku.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama