107,6 FM

Wielkie zmiany w koszarach Gwardii Szwajcarskiej

55 milionów franków szwajcarskich ma kosztować generalna przebudowa i modernizacja koszar Gwardii Szwajcarskiej. Prace te są konieczne, bo obecny historyczny budynek jest w złym stanie, ciasny i nie spełnia obowiązujących norm - wyjaśniono.

Szwajcarskie i włoskie media podały, że zbiórkę pieniędzy na przebudowę siedziby wojska, stojącego na straży papieża i bezpieczeństwa w Watykanie, prowadzić będzie powołany w tym celu komitet.

Na jego czele stanęła polityk i prawnik, była prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Doris Leuthard. Komitet ma nadzieję, że uda się zgromadzić sumę - równowartość około 48 milionów euro, potrzebną na realizację projektu, powierzonego przy współpracy ze stroną watykańską pracowni architektonicznej w kantonie Ticino.

"Koszary Gwardii Szwajcarskiej, zbudowane w XIX wieku, są w złym stanie i zostały zbudowane z materiałów niskiej jakości" - poinformowano. Ponadto, jak się zauważa, w budynku brakuje miejsca na mieszkania dla gwardzistów i ich rodzin. Dlatego nie wystarczy zwykły remont gmachu.

Nowa siedziba wojska mającego ponad 500 lat ma być gotowa w 2023 roku.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama