107,6 FM

Codziennie Bóg chce nas karmić

Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. J 6,49-50

J 6, 44-51

Jezus powiedział do ludu: «Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.  J 6,49-50

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Ojciec Joachim Badeni, dominikanin (mój ulubiony!), pod koniec swojego życia uwielbiał powtarzać, że tajemnica Eucharystii jest najbardziej powszechną tajemnicą świata i najbardziej dostępną. Codziennie gdzieś na świecie odprawiana jest Msza Święta. Codziennie Bóg chce nas karmić. Nieraz nie mamy jednak możliwości w tym uczestniczyć, ale to nie znaczy, że walka o udział we Mszy Świętej nie powinna być najważniejszą walką w naszym życiu. Powinniśmy każdego dnia walczyć o ten pokarm, który daje życie wieczne. I to nie jest slogan. Jeżeli codziennie nie możemy przyjmować Komunii, zawalczmy o codzienne czytanie Ewangelii. Walka o życie wieczne musi być dla nas tą najważniejszą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    09.05.2019 08:51
    "Jezus powiedział do ludu: «Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał" Kończę już siódmą dziesiątkę lat życia, a jeszcze ani razu nie słyszałem w różnych naukach i kazaniach co te słowa znaczą. Z moich obserwacji wynika, że chyba mało kto wie, a znaczenie tych słów jest fundamentalne dla wyznawców religii chrześcijańskiej. Te słowa znaczą, że aby przyjąć Naukę Chrystusa, najpierw trzeba uwierzyć w Boga, a wiarę w Boga zdobywa się przez poznanie tego świata i treści Pisma Świętego. Nie można zrozumieć treści Pisma Świętego, bez poznania prawdy o tym świecie! "Z wielkości i piękna stworzeń poznaję się ich Stwórcę" (Mdr 13, 1-9)
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.