107,6 FM

Burkina Faso: Ataki na wspólnoty chrześcijańskie

W Burkina Faso mnożą się ataki na wspólnoty chrześcijańskie. Jak informuje biskup tamtejszej diecezji Dori, przedwczoraj został zamordowany pastor protestancki wraz z 5 wiernymi.

Bp Laurent Dabiré poinformowal także o ataku na jedną z wiosek jego diecezji w czasie Wielkiego Postu, gdy wierni uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Uzbrojeni mężczyźni weszli do kościoła i otworzyli ogień do zgromadzonych tam osób. W wyniku ataku zginęło czworo z nich. Bandyci okradli całą wioskę i uciekli.
Natomiast na przełomie marca i kwietnia w wyniku ataku dżihadystów ponad 60 osób zostało zabitych w północnej części Burkina Faso, w pobliżu granicy z Mali.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama