107,6 FM

Marek Plura: Liczę na powrót PO do chadeckich korzeni

Liczę na powrót PO do chadeckich korzeni - mówił w Radiu eM Marek Plura, kończący kadencję europosła. Podkreślił, że jego partii nie może wystarczyć bycie anty-PiS.

Marek Plura: Liczę na powrót PO do chadeckich korzeni
Radio eM

Poseł Marek Plura zapowiedział, że nie zamierza odchodzić z Platformy Obywatelskiej, natomiast jego zdaniem start tej partii w kolejnych wyborach może okazać się korzystniejszy bez koalicjantów. Podkreślił, że PO potrzebny jest program, który nie będzie jedynie opozycją wobec Prawa i Sprawiedliwości. Wyraził nadzieję, że Platforma wróci do swoich korzeni chrześcijańsko-demokratycznych, a o obecnej Koalicji Europejskiej powiedział „to dla mnie trudna koalicja”.

Gość „Rozmowy poranka” apelował do nowo wybranych polskich europosłów, aby nie zaniedbywali działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Za taką działalność Marek Plura został uhonorowany prestiżową nagrodą MEP Awards 2019, przyznaną przez brukselski miesięcznik The Parliament Magazine dla najbardziej pracowitych i wpływowych posłów do PE.

Marek Plura jest posłem do Parlamentu Europejskiego w dobiegającej końca kadencji, bez powodzenia kandydował w wyborach, które odbyły się 26 maja br.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy