107,6 FM

Katowice: czas zacząć przygotowania do Światowego Dnia Ubogich!

III Światowy Dzień Ubogich odbędzie się tradycyjnie w listopadzie. Wspólnota Dobrego Pasterza, inicjatywa "Zupa w Kato" i Zakon Maltański chcą jednak już teraz zacząć przygotowania do tego święta. Dlatego zorganizowały spotkanie w Katowicach.

Powoli rozpoczynają się przygotowania do III Światowego Dnia Ubogich w Katowicach. Organizacje: "Zupa w Kato", Wspólnota Dobrego Pasterza i Zakon Maltański zorganizowały w tym celu spotkanie w restauracji Marysin Dwór.  - W ubiegłym roku przygotowania do II Światowego Dnia Ubogich ruszyły za późno - przyznaje Violetta Iwanicka Richter  z inicjatywy "Zupa w Kato":

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnego Kościoła i władz Katowic.

Na co dzień bezdomni i ubodzy otrzymują pomoc m.in. w parafii w Rudzie Śląskiej.  - Codziennie przychodzi do nas około 40 bezdomnych i jest to jedna z  najlepszych grup parafialnych - mówi ks. Piotr Wenzel z parafii św. Andrzeja Boboli w Wirku.

W ubiegłym roku Światowy Dzień Ubogich w  Katowicach zorganizowały: Wspólnota Dobrego Pasterza, inicjatywa "Zupa w Kato" oraz Zakon Maltański.

Słuchaj też: III Światowy Dzień Ubogich: przygotowania ruszają wcześniej niż rok temu

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama