107,6 FM

Tramwaje Śląskie: kierowco! Nie blokuj torowiska

Kierowco, nie blokuj torowiska! - przypominają policjanci, a także Tramwaje Śląskie. Chodzi o sytuację, kiedy samochód tamuje ruch i nie pozwala tramwajowi jechać dalej.

Nawet, jeśli zatrzymamy się w korku, nie możemy blokować przejazdu tramwajów. - Często w  Katowicach dochodzi to takich sytuacji. Jak należy się zachować - przypomina Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji:

Ta sprawa może nie jednego pasażera wytrącić z równowagi . A na pewno spowodować spore opóźnienie w podróży. O rozsądek i odpowiedzialność za innych uczestników podróży apeluje też Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Najgorzej jest w Katowicach - wylicza:

Przypominamy, że kierowca, który zablokuje ruch na torowisku, dostaje 100 zł mandatu i jeden punkt karny. Może się też obawiać, że będzie musiał pokryć koszty za uruchomienie komunikacji zastępczej. A jeśli jego auto trzeba będzie odholować - to zapłaci nawet 500 zł kary.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama