107,6 FM

Katowice: system Triage coraz bliżej. Podpisano umowy dotyczące systemu segregacji pacjentów

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić jednolity system segregacji pacjentów. Pierwsze umowy w tej sprawie zostały podpisane dziś w Katowicach ze śląskimi szpitalami.

Pacjenci, którzy trafią na Szpitalne Oddziały Ratunkowe będą wiedzieli kiedy zostaną przyjęci przez lekarza. Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić jednolity system Triage - segregację rannych w zależności od stopnia odniesionych obrażeń. Dziś w Katowicach podpisano pierwsze umowy na wprowadzenie systemu w śląskich placówkach. Mówi Maciej Miłkowski - wiceminister zdrowia:

W pierwszych szpitalach system ma zacząć działać od 1 października.

Jakie korzyści niesie wprowadzenie systemu na ogólnopolską skalę? Mówi Marek Maślanka -  dyrektor regionu południowego lotniczego pogotowia ratunkowego:

System triadge, od wakacji przyszłego roku, ma zostać obowiązkowo wprowadzony przez szpitalne oddziały ratunkowe w całej Polsce.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama