107,6 FM

Jak oceniamy prezydenta, a jak premiera?

48 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy, przeciwnego zdania jest 37 proc. Premier cieszy się takim samym poparciem, jak kierowany przez niego rząd: po 45 proc. ocenia pracę Mateusza Morawieckiego i jego gabinetu dobrze, a po 39 proc. źle - wynika z lipcowego sondażu Kantar.

W lipcu z działalności prezydenta zadowolonych jest 48 proc. respondentów, w tym zdecydowanie dobrze aktywność Andrzeja Dudy ocenia 10 proc. ankietowanych. Krytyczną opinię o działalności prezydenta ma 37 proc. respondentów, z czego 14 proc. ocenią ją zdecydowanie negatywnie. 15 proc. badanych nie potrafi jednoznacznie ocenić, czy prezydent dobrze wypełnia swoje obowiązki.

W porównaniu do wyników z czerwca, odsetek osób zadowolonych z pracy prezydenta wzrósł o 5 punktów proc., o tyle samo punktów proc. zmniejszyła się grupa niezadowolonych z jego pracy. Nie zmienił się odsetek osób niezdecydowanych.

Pracę premiera Mateusza Morawieckiego dobrze ocenia 45 proc. ankietowanych, spośród których zdecydowanie dobrze ocenia go 8 proc. respondentów. Z kolei wśród 39 proc. osób krytycznie oceniających szefa rządu, notę zdecydowanie negatywną wystawia mu 13 proc. 16 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanego zdania na temat pracy szefa rządu.

W porównaniu do wyników z czerwca, w lipcu ocena premiera poprawiła się - o 5 punktów proc. spadł odsetek osób niezadowolonych z jego pracy, jednocześnie o 3 punkty proc. wzrosła liczba osób zadowolonych z jego działalności. Odsetek badanych niezdecydowanych w tej kwestii zwiększył się o 2 punkty proc.

Oceny premiera w lipcu właściwie pokrywają się z ocenami kierowanego przez niego gabinetu. Odsetek badanych oceniających pracę Rady Ministrów pozytywnie wyniósł - 45 proc., z czego 7 proc. wystawia obecnej ekipie ocenę zdecydowanie dobrą. Respondentów o przeciwnym stanowisku, czyli twierdzących, że rząd zasługuje na ocenę negatywną jest 39 proc., z czego 12 proc. uważa, że rząd zasługuje na ocenę zdecydowanie negatywną. 16 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat.

W lipcu nieznacznie wzrósł odsetek osób dobrze oceniających pracę polskiego rządu (o 2 punkty proc.) i spadł odsetek badanych o przeciwnym stanowisku - źle oceniających rząd (spadek o 3 punkty proc.). Osób niezdecydowanych jest więcej o jeden punkt procentowy.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 12 - 17 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1010 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama