107,6 FM

Śląskie ZOO. Wystawa zakazanych pamiątek z wakacji

Kurtka z węży boa dusicieli, kolce jeżozwierza i koralowce - celnicy prezentowali dziś w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym pamiątki, których nie można przywozić z wakacji.

Co roku pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach mają sporo pracy, ale jak mówi Grażyna Kmiecik "Polacy są coraz bardziej świadomymi turystami":

A jakich pamiątek nie wolno przywozić zza granicy można sprawdzić poprzez bezpłatną aplikację "Świadomy Podróżnik" i na stronie Izby Administracji Skarbowej.

Śląskie ZOO. Wystawa zakazanych pamiątek z wakacji   Celnicy zaprezentowali "zdobycze" w śląskim ZOO Agata Nurek / Radio eM

Zakazane pamiątki to przedmioty, w ostatnich latach odebrane turystom wracającym z wakacji. Wśród nich są kolce jeżozwierza, koralowce czy kurtka z węży boa dusicieli. Jak goście ZOO oceniają akcję?

Za przewóz nielegalnych pamiątek grozi wysoka grzywna lub nawet kara pozbawienia wolności. Dodajmy, że najcenniejsze okazy zatrzymane przez celników trafiają do muzeów, ogrodów zoologicznych czy na uniwersytety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama