107,6 FM

Katowice. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej. ZTM szykuje zmiany

Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej kursującej po Katowicach. Z okazji święta Wojska Polskiego zmiany będą obowiązywać w dniu defilady, czyli w czwartek 15 sierpnia.

Niedawno komunikacja miejska musiała zostać dostosowana do wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po kilku dniach w stolicy województwa śląskiego organizowane jest kolejne duże wydarzenie. Tym razem jest to defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Przez to aż 70 linii autobusowych oraz 12 tramwajowych będzie kursować po zmienionej trasie lub zostanie zawieszonych. W związku z utrudnieniami, Związek Transportu Metropolitalnego przygotował dla pasażerów kilka udogodnień - informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM:

Najważniejszych przystankach w Katowicach stać będą informatorzy, którzy udziela podróżnym niezbędnych informacji. Wyłączony z ruchu kołowego obszar jest na tyle duży, że warto podróż zaplanować przed wyjściem z domu. Ze szczegółami można zapoznać się m.in. na stronie Związku Transportu Metropolitalnego w zakładce Rozkład jazdy – Komunikaty.

Pierwsze utrudnienia czekają pasażerów komunikacji miejskiej już 14 sierpnia od godz. 19.00 oraz 15 sierpnia do godziny 18.00. W terminach tych z ruchu kołowego wyłączone zostaną rejony alej Korfantego i Roździeńskiego oraz ulic Chorzowskiej, Bagiennej, ronda gen. Jerzego Ziętka oraz tunelu pod katowickim rondem. Ruch tramwajów zostanie wstrzymany na odcinkach od katowickiego Rynku przez rondo gen. Jerzego Ziętka do Stadionu Śląskiego oraz przez pętlę Słoneczną do Siemianowic Śląskich. Od rynku w Chorzowie do Placu Wolności w Katowicach kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona numerem T-6. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi także dodatkowe kursy, które mają ułatwić zainteresowanym dojazd na defiladę. Dodatkowe połączenia będą realizowane 15 sierpnia na liniach tramwajowych 7, 15 i 20, autobusowych 297, 632, 820 i 840 oraz specjalnych, bezpłatnych oznaczonych S1 i S2. Te ostatnie będą zapewniać dojazd z parkingów zlokalizowanych przy centrum handlowym Silesia City Center oraz sklepów IKEA i Agata.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama