107,6 FM

Katowice. Kapłański dzień wspólnoty w katedrze (zapowiedź)

Podczas archidiecezjalnego Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa w sobotę 7 września br. księża, diakoni i alumni zgromadzą się w katowickiej katedrze na coroczny dzień wspólnoty rozpoczynający nowy rok katechetyczny.

Spotkanie rozpocznie się o 10.00 Liturgią Godzin połączoną z konferencją bp. Stefana Cichego, emerytowanego biskupa legnickiego, pochodzącego z archidiecezji katowickiej. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który wygłosi także homilię.

„Chcemy w tym dniu modlić się wspólnie, byśmy w mocy Bożego Ducha postępowali na drodze świętości i jeszcze gorliwiej służyli uświęceniu ludu Bożego. Odnowimy świadomość Eucharystii jako wielkiej tajemnicy naszej wiary, która jest źródłem naszego uświęcenia” - pisze biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło w zaproszeniu na spotkanie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama