107,6 FM

W PKW wylosowano numery list komitetów wyborczych

1 dla PSL, 2 dla PiS, 3 dla SLD, 4 dla Konfederacji i 5 dla KO - to numery list wyborczych wylosowane w piątek w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej dla ogólnopolskich komitetów, które wystawią kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych.

W losowaniu numerów list wyborczych wzięło udział łącznie dziewięć komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w więcej niż jednym okręgu wyborczym.

Najpierw losowane były numery dla pięciu komitetów, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych.

W losowaniu numer 1 przypadł KW Polskie Stronnictwo Ludowe, 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość, 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, 5 - KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni.

Następnie wylosowane zostały numer dla komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w mniejszej liczbie okręgów.

I tak numer 6 będą miały listy KW Prawica, 7 - KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów, 8 - KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy a 9 - KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

« 1 »
 • dirk
  14.09.2019 01:24
  Niedobrze. Ci z pierwszego miejsca mają jakieś 5% głosów na plus wskutek iluzjo-sugestii albo "pomyłek" wybiorców. Gdyby był na nim któryś z politycznych planktonów, byliby może ostrożniejsi, a i skutki pomyłek nie tak istotne dla wyniku. Wprawdzie głosy zyskane w ten pomyłkowy sposób nie zasilą konta reszty antypisu, w tym jego Przewodniej siły, ale nie ma się z czego cieszyć, bo w całej pełni wart jest pajac pajaca.
  doceń 0
 • Dremor_
  14.09.2019 07:57
  Kandydaci PiS od sierpnia drukowali plakaty z "dwójką", co rodzi obawy o nieuczciwość w losowaniu. No, ale żyjemy w kraju, gdzie to prezydent z mediów dowiaduje się kiedy ogłosi datę wyborów, więc takie rzeczy nikogo nie dziwią.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama