107,6 FM

Szliście na Jasną Górę? Przybywajcie do Mikuszowic Krakowskich

Niezależnie od tego, skąd wyruszaliście w tym roku na Jasną Górę - pieszo czy na rowerach, czujcie się zaproszeni na diecezjalne spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w sobotę 21 września w parafii św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich.

Ksiądz Damian Koryciński, główny przewodnik diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, serdecznie zaprasza wszystkich pątników, którzy chcą powspominać tegoroczną wędrówkę i marzą już o kolejnej - zarówno tych, który ruszali 6 sierpnia z Hałcnowa, Andrychowa, Cieszyna, jak i 7 sierpnia z Czechowic-Dziedzic czy Oświęcimia. Mile widziani są także pątnicy żywieccy, którzy na Jasną Górę wędrowali tradycyjnie od 23 do 29 sierpnia.

Spotkanie popielgrzymkowe dla wszystkich odbędzie się w sobotę 21 września. Rozpocznie je Msza św. o 16.15. A w programie także mecz piłkarski - obsługa pielgrzymki kontra pielgrzymi, okazja do wysłuchania świadectw osób, które pełniły funkcje porządkowych, i służby maltańskiej. - Będzie to także szansa dla wszystkich, którzy chcieliby podjąć taką służbę w przyszłym roku, by lepiej się jej przyjrzeć, zadać nurtujące pytania, rozwiać wątpliwości, przygotować się i odważnie służyć innym - dodaje ks. Koryciński.

 A dla pielgrzymów grupy 5/7, którym przewodzili księża salwatorianie z ks. Andrzejem Pacholikem SDS, preludium będzie spotkanie przygotowywane dzień wcześniej - w piątek 20 września w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej ("na Kluski"). W programie: o 18.00 - Różaniec, o 18.30 - Msza św. i spotkanie w dolnej części kościoła.

Jeśli chcecie powspominać pielgrzymkowy czas, zapraszamy do kliknięcia tutaj: Pielgrzymka na Jasną Górę 2019 - wszystkie relacje i galerie zdjęć

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama