107,6 FM

Jezus nie domaga się dobrego traktowania

Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem. Łk 9,53

Łk 9, 51-56

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.

Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?» Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich.

I udali się do innego miasteczka.

Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem. Łk 9,53

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Jak niewiele potrzebujemy, by być wobec kogoś uprzedzonym. Wystarczy inny styl bycia, światopogląd, czasem nawet tylko pochodzenie. To sprawia, że traktujemy drugiego z dystansem czy wewnętrznym oporem. Jak niewiele potrzeba, byśmy chcieli rzucać ogień z nieba, by pochłonął tych, którzy nas nie przyjmują, nie akceptują czy jakkolwiek odrzucają. Jezus przełamuje nasze ludzkie myślenie. On pozwala sobie być nieprzyjętym, odepchniętym przez ludzkie uprzedzenia i nie domaga się dobrego traktowania. Wbrew naszym ludzkim odruchom nie odpowiada zemstą za doznane zło. Gdy nie przyjmujemy drugiego, odrzucamy samego Jezusa, a jeśli się mścimy, odrzucamy również Jego Ewangelię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter