107,6 FM

"Puls Biznesu": Podatek cyfrowy nadal w grze

Pomysł podatku cyfrowego jest konsultowany w resorcie finansów oraz na forum unijnym i OECD - informuje we wtorkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Brak ujęcia w projekcie budżetu na przyszły rok wpływów z podatku cyfrowego nie oznacza, zdaniem Ministerstwa Finansów, że temat zniknął z jego zainteresowania. "W tym czasie kontynuujemy dyskusje na forum unijnym oraz OECD. Trwają również wewnętrzne prace analityczne" - odpowiedział Tadeusz Kościński, wiceminister finansów, na interpelację Pawła Pudłowskiego, posła PO-KO - podaje "Puls Biznesu".

Jak czytamy w gazecie, podatek cyfrowy, płacony przez globalne koncerny cyfrowe, m.in. Facebooka, Google'a, miał przynosić budżetowi państwa ponad 200 mln zł rocznie. Najpierw taka koncepcja znalazła się w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2019-22, następnie w czerwcu 2019 roku pojawiła się w założeniach do przyszłorocznego budżetu państwa. Oszacowano w nich, że podatek od usług cyfrowych może przysporzyć budżetowi w 2020 r. ponad 217 mln zł. Rząd planował chociaż częściowo finansować nim koszty polityki społecznej.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama