107,6 FM

Księża czekają na naszą modlitwę. Ruszyła akcja "Jesteście otoczeni"

Przyzwyczailiśmy się, że to księdza prosi się o modlitwę, a nie odwrotnie. Duszpasterze wyjaśniają, dlaczego im też potrzebne jest modlitewne wsparcie.

Księża proszą o modlitwę. Październikowa akcja GOSC.PL
Gość Niedzielny


To ważne, żeby kapłan był święty – przekonuje o. Rafał Walczyk OSPPE. I dodaje, że na drodze do świętości potrzebuje wsparcia wspólnoty, która będzie się za niego modliła. Ks. Waldemar Maciejewski opowiada o tym, że prosi często o modlitwę, gdy głosi kazania czy rekolekcje i czuje, jak ta modlitwa go "niesie". Modlitwa to fundament, bez którego my, kapłani, byśmy sobie nie poradzili – stwierdza ks. Adrian Chojnicki. – Proszę was, módlcie się za kapłanów, módlcie się za mnie. Chciałbym, by to była taka modlitwa, która dotknie moich mar, bo chcę na nowo ożyć i chcę chodzić w Duchu Świętym – apeluje ks. Janusz Badura.

W październiku prosi nas o modlitwę ponad 500 księży. Są wśród nich ci, którzy pracują w naszych parafiach, ale są także misjonarze i zakonnicy. Wszyscy podkreślają, jak wielkie znaczenie ma dla nich duchowe wsparcie ze strony świeckich. Można jeszcze podjąć wyzwanie i dołączyć do grona osób modlących się za księży, by było nas jak najwięcej.

Wystarczy wejść na stronę akcji "Jesteście otoczeni", kliknąć "Biorę udział", a następnie w październiku odmawiać Różaniec w wylosowanej intencji. Zapraszamy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Yanosh
  04.10.2019 18:06
  Proszę wejść na stronę DDAK, którą prowadzi Dzielna dziewczyna ze Śląska, gdzie tysiące ludzi codziennie mogli się za kapłanów - to nie jest ta, że tylko w październiku modlimy się za kapłanów ! Czyżby "GN" nie zauważył akcji DDAK czy Margaretek prowadzonej od wielu lat ??????
  doceń 0
 • Yanosh
  04.10.2019 18:13
  https://ddak.wordpress.com/kaplani-adoptowani/
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama